Paralotniowe mistrzostwa nad zalewem w Jutrosinie z dożynkami powiatowymi?

V Motoparalotniowe Slalomowe Mistrzostwa Polski w Jutrosinie (fot. V Open Poland Paramotor Slalom Championships/FB)

Jak poinformował portal Rawicz24.pl, sprawa organizacji tegorocznych zawodów paralotniowych na miejscowym zalewie powoli się klaruje. Jeszcze w grudniu paralotniarze z Michałkowa spotkali się z burmistrzem Romualdem Krzyżosiakiem. Ostateczna decyzja, co prawda, nie zapadła, ale wszystko zmierza ku temu, by zawody jednak się odbyły.

Sporty paralotniowe cieszą się z roku na rok coraz większą popularnością, a gmina Jutrosin jest jedyną, która współorganizuje tego typu zawody w regionie. – Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społeczności lokalnej, a jednocześnie wykorzystując potencjał jutrosińskiego zalewu liczymy, że również w 2020 roku uda się nam zorganizować widowiskową imprezę, która przyciągnie publiczność i pasjonatów motoparalotni – mówi Paulina Drozdowska, sekretarz gminy.

Na ubiegłoroczną imprezę Gmina Jutrosin przeznaczyła 50 tys. zł. Kolejne prawie 10 tys. zł dali sponsorzy.

Jeszcze kilka tygodni temu dziennikarze portalu Rawicz24.pl pisali, że organizacja imprezy stała pod znakiem zapytania. Ze zwrotu w tej sprawie zadowolony jest Dariusz Kempiński, inicjator ubiegłorocznej imprezy, który w grudniu spotkał się w tej sprawie z władzami gminy.

Omówiliśmy pomysł na organizację zawodów w 2020 roku. Jeśli odbędą się zawody nad zalewem w Jutrosinie to również będzie, to stawka międzynarodowa i z pewnością z zawodnikami światowej klasy – podkreśla Dariusz Kempiński. Dodaje, że na tym etapie trudno mówić o jakichkolwiek konkretach. – Każda ze stron ma do przemyślenia kilka tematów. Ale wiemy, że rozmawiamy „jednym tonem” i kolejne zawody mają szansę się odbyć. Organizując zawody w tym roku bardzo wysoko podnieśliśmy poprzeczkę organizacyjną, ale wiemy, że to dało efekty i zainteresowało społeczność – nie tylko lokalną. Mając to wszystko w głowie, planując kolejną imprezę, jednym z kluczowych elementów jest cała otoczka medialna i transmisje live z zawodów. To właśnie dzięki tym transmisjom udało się zainteresować pilotów z Kataru, którzy chcą trenować i to właśnie w Jutrosinie. Zawodnicy już teraz dopytują, co dalej. Na tę chwilę studzimy ich emocje, ale też zabieramy się za pracę, aby ta misterna układanka wyszła nam jak najlepiej – zapewnia Dariusz Kempiński.

W „kuluarach” mówi się, że mistrzostwa paralotniowe miałyby się odbywać przy okazji dożynek powiatowych, których współorganizatorem w tym roku jest Gmina Jutrosin.

Faktycznie jest taki pomysł, aby podsumowanie zawodów paralotniarskich zbiegło się z dożynkami powiatowymi – potwierdza starosta Adam Sperzyński. – Myślę, że sam pomysł jest ciekawy i może przynieść korzyści dla obu stron. Na ten moment szczegóły nie zostały jeszcze jednak uzgodnione. Myślę, że w najbliższym czasie temat ten będzie ostatecznie rozstrzygnięty.

Honorata Dmyterko

Więcej informacji na stronie www.m.rawicz24.pl

Źródło: m.rawicz24.pl
comments powered by Disqus