Zapłaci za awanturę na pokładzie samolotu

Funkcjonariusz Straży Granicznej na lotnisku w Gdańsku (fot. MOSG)

Funkcjonariusze z Grupy Interwencji Specjalnych Placówek Straży Granicznej ostatnio często podejmują na lotniskach interwencję wobec pasażerów, którzy nie wykonują poleceń załogi lub zachowywują się agresywnie wobec innych podróżnych. Nie inaczej jest w tym tygodniu.

Tym razem powodem interwencji funkcjonariuszy Straży Granicznej na lotnisku w Gdańsku był 38-letni pasażer samolotu z Norwegii. Mężczyzna był nietrzeźwy.

Patrol Zespołu Interwencji Specjalnych z Placówki Straży Granicznej w Gdańsku 20 października otrzymał zgłoszenie, że na pokładzie samolotu rejsowego z Bergen jest pasażer, który nie wykonuje poleceń kapitana. Jak ustalili na miejscu funkcjonariusze, mieszkaniec woj. kujawsko – pomorskiego zachowywał się agresywnie wobec innych podróżnych.

Według oświadczenia personelu pokładowego, 38-latek nie chciał też założyć maseczki ochronnej i spożywał własny alkohol.

W asyście strażników granicznych mężczyzna dobrowolnie opuścił pokład samolotu, po czym został przewieziony do pomieszczeń służbowych. Tam sprawdzono jego trzeźwość, miał przeszło dwa promile alkoholu. Kiedy wytrzeźwiał, został ukarany mandatem w wysokości 1000 zł.

Źródło: Morski Oddział Straży Granicznej
comments powered by Disqus