Przejdź do treści
Samochód Straży Granicznej przed terminalem Portu Lotniczego Gdańsk zimą (fot. Morski OSG)

Gdańsk: jeden się awanturował, drugi mówił, że ma bombę

Dwie interwencje funkcjonariuszy Straży Granicznej na gdańskim lotnisku. Pierwsza dotyczyła agresywnego 40-latka, który z uwagi na swój stan nie został dopuszczony do lotu. Inny mężczyzna poinformował obsługę, że w swoim bagażu przewozi bombę.

Patrol z Zespołu Interwencji Specjalnych 14 stycznia został wezwany do strefy zastrzeżonej lotniska, gdzie miał awanturować się nietrzeźwy mężczyzna. Jak ustalili strażnicy graniczni, pracownicy lotniska nie dopuścili 40-latka do lotu na Islandię, bo jego stan i zachowanie wyraźnie wskazywały, że był on pod wpływem znacznej ilości alkoholu. Mieszkaniec woj. mazowieckiego nie godził się z tą decyzją, rozpoczął kłótnię i awanturę, nie chcąc opuścić strefy zastrzeżonej. Wyprowadzili go stamtąd siłą funkcjonariusze Straży Granicznej. Ostatecznie mężczyzna trafił do Pogotowia Socjalnego dla Osób Nietrzeźwych w Gdańsku.

Dzień później funkcjonariusze otrzymali wezwanie do 47-letniego mieszkańca woj. pomorskiego. Mężczyzna stawił się do odprawy bagażowo – biletowej przez wylotem do Norwegii. Obsługującym go pracownikom powiedział, że w bagażu rejestrowanym miał bombę, informacja jednak okazała się niefortunnym żartem. Strażnicy graniczni dokładnie przeszukali bagaż 47-latka, nie znajdując tam żadnych niebezpiecznych przedmiotów. Za popełnione wykroczenie mężczyzna został ukarany mandatem, nie odleciał też planowanym lotem.

FacebookTwitterWykop

Czytaj więcej

lotnictwo komunikacyjne
Podczas praktyk uczą cię, żebyś na daną sytuację miał przygotowane różne plany działania. Instruktor podaje jakiś przykład i pyta: „Jaki ma pan/pani plan na to?”. Odpowiadasz, że zrobisz to i to. I on wtedy mówi: „To całkiem niezły plan, ale co, jeśli tego nie da...
lotnictwo GA
Zapraszamy do lektury kolejnego odcinka cyklu „Lotniska/lądowiska GA warte odwiedzenia", w którym przedstawiamy interesujące obiekty lotnicze naszego kraju, nie zawsze szerzej znane środowisku lotniczemu.
lotnictwo GA
Firma Westwings zgodnie z zamierzeniami uruchomiła pod koniec 2021 roku swój pierwszy klub pilota w Polsce, oferując pilotom z licencją dostęp do wynajmu samolotów Piper Warrior II bazowanych w Porcie Lotniczym Poznań-Ławica. Założyciel firmy Michał Zienkiewicz prezentuje...
lotnictwo GA
W ostatnich dniach ukazały się zmiany AIP AIRAC AMDT 251, MIL AIRAC AMDT 142, VFR AIP AIRAC AMDT 153.

Nasze strony