Przejdź do treści
S-70i Black Hawk w locie - widok z przodu z ukosa (fot. MON)
Źródło artykułu

Podpisano umowę na kolejne cztery Black Hawki z Mielca dla polskiego wojska

W dniu 15 grudnia 2021r. minister obrony Mariusz Błaszczak zatwierdził umowę dotyczącą pozyskania czterech śmigłowców S-70i Black Hawk do prowadzenia operacji specjalnych wraz z pakietem logistycznym i szkoleniowym. Zakup śmigłowców wynika z konieczności dalszego rozwoju Wojsk Specjalnych.

Kupujemy nowoczesne śmigłowce i konsekwentnie wzmacniamy Wojsko Polskie. Bardzo się cieszę, ze współpracy z PZL Mielec. Ważne jest, żeby Wojsko Polskie było wyposażane w nowoczesny sprzęt. Ważne jest też to, że współpracujemy z polskim przemysłem – powiedział minister obrony Mariusz Błaszczak.

Dziś mamy 4 śmigłowce S-70i Black Hawk, a 4 kolejne na wyposażenie Wojsk Specjalnych trafią wkrótce. Wojsko Polskie musi być wyposażone w nowoczesny sprzęt, aby zapewnić bezpieczeństwo Polsce – mówił minister po podpisaniu umowy.


Szef MON podpisał umowę zakupu kolejnych śmigłowców S-70 i Black Hawk dla polskiej armii (fot. MON)

Fakt podpisanej dziś umowy, to konsekwencja zmian w procesie zakupów sprzętu dla wojska. Przełamujemy liczne bariery związane z administracją, z biurokracją. Funkcjonuje już Rada Modernizacji Technicznej. Od 1 stycznia 2022 r. działalność rozpocznie Agencja Uzbrojenia – zapowiedział Mariusz Błaszczak.

Doprowadzaliśmy do tego, że 4 śmigłowce S-70i Black Hawk są już wykorzystywane przez Wojska Specjalne. Teraz umowa dotyczy kolejnych 4. W 2023 roku dwa spośród nich trafią do żołnierzy. Ważne, aby wojsko było wyposażone w nowoczesny sprzęt, a czas oczekiwania był jak najkrótszy. Wojsko Polskie musi być wyposażone w nowoczesny sprzęt, żeby zapewnić naszej ojczyźnie bezpieczeństwo, co też się dzieje. – dodał minister obrony narodowej.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony