Drugi samolot G550 w Polsce

G550 należący do Polskich Sił Powietrznych

W sobotę, 29 lipca o godz. 10.00 na lotnisku w Bydgoszczy wyląduje drugi samolot Gulfstream G550. W uroczystości, podczas której odbędzie się m.in. ceremonia nadania imienia statkowi powietrznemu udział weźmie sekretarz stanu w MON Bartosz Kownacki.

Drugi samolot Gulfstream G550, który wejdzie do służby w Siłach Zbrojnych RP otrzyma imię „Generał Kazimierz Pułaski”. Około godz. 10.50 zaplanowano briefing prasowy sekretarza stanu w MON Bartosza Kownackiego. .

Przyjęcie pierwszego G550 do służby miało miejsce 21 czerwca w 1. Bazie Lotnictwa Transportowego w Warszawie. Samolot ten otrzymał imię "Książę J. Poniatowski". Zasięg samolotu umożliwia przeloty transatlantyckie z 14 osobami na pokładzie, w tym bezpośrednio (bez międzylądowania) na Zachodnie Wybrzeże USA.

Samolot G550 to sprawdzony, nowoczesny samolot dyspozycyjny. Wprowadzony został do sprzedaży w 2004 roku, a do dnia dzisiejszego dostarczono około 500 egzemplarzy tego samolotu. Wyposażenie pilotażowo-nawigacyjne samolotu G550 spełnia wszystkie standardy międzynarodowe w zakresie bezpieczeństwa lotów, a sama konstrukcja zapewnia bezpieczną i komfortową podróż praktycznie po całym świecie – zasięg samolotu wynosi aż 12 500 km.

Źródło: Ministerstwo Obrony Narodowej
comments powered by Disqus