Mikrolotowe Mistrzostwa Polski w Płocku

Zawody Mikrolotowe (fot. Mariusz Jarmuszczak)

Aeroklub Polski zaprasza pilotów do udziału w Mikrolotowych Mistrzostwach Polski, które odbędą się w dniach 19-23.08.2020 r. na lotnisku Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej w Płocku.

Mistrzostwa  mają na celu wyłonienie Mistrzów Polski w Mikrolotach w 2020r.  oraz są cyklem przygotowań do imprez międzynarodowych. Zawody są dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu.

Zawody będą rozgrywane według aktualnego Regulaminu Mikrolotowych Mistrzostw Polski-Mikroloty Klasyczne oraz Katalogu Konkurencji FAI (Sekcja 10 aneks nr 4. Wydanie styczeń 2020). Komisja Mikrolotowa AP wyznaczyła Stanisława Szperę jako Kierownika Sportowego oraz Route Plannera, osobę odpowiedzialną za przygotowanie tras i zadań konkurencji nawigacyjnych.

Każdy pilot jest zobowiązany do posiadania urządzenia rejestrującego lot nawigacyjny. Warunkiem uczestnictwa w zawodach jest posiadanie ważnej licencji sportowej w sporcie mikrolotowym. Ponadto każdy pilot-dowódca musi posiadać ważną licencję pilota lub odpowiednio świadectwo kwalifikacji oraz ważne kwalifikacje do wykonywania lotów na danym statku powietrznym.

Piloci KN zainteresowani udziałem w zawodach powinni zgłosić chęć udziału do dnia 14.08.2020 r. do organizatora mistrzostw na karcie rejestracyjnej.
Inni piloci zainteresowani udziałem w zawodach powinni zgłosić udział do dnia 17.08.2020 r.
Organizatorem zawodów jest trener Mikrolotowej Kadry Polski – Marcin Majsterek

Do pobrania:
•  Karta rejestracyjna MMP Płock 2020


Więcej informacji w Piśmie organizacyjnym.

Źródło: mikroloty.com
comments powered by Disqus