Z warszawskiego Centrum Kreatywności na płytę lotniska! Salon Lotniczy LS Academy

Salon Lotniczy LS Academy w Warszawie

Już w najbliższy poniedziałek i wtorek, 18 i 19 marca w Warszawie odbędzie się pierwsza edycja Salonu Lotniczego LS Academy – wydarzenia mającego przybliżać warszawiakom możliwości kształcenia zawodowego i kariery w branży lotniczej!

Inicjatywa organizowana jest wspólnie przez największego pracodawcę w branży lotniczej w Polsce, czyli Grupę Kapitałową LS w skład której wchodzą Spółki LS Airport Services oraz LS Technics oraz warszawskie szkoły kształcące w zawodach przygotowujących do pracy na lotniskach – Technikum Lotnicze nr 9 im. Bohaterów Narwiku, Zespół Szkół im. Piotra Wysockiego oraz Zespół Szkół nr 12 im. Olimpijczyków Polskich przy wsparciu stołecznego Biura Edukacji oraz Warszawskiego Systemu Doradztwa Zawodowego oraz Miasta Stołecznego Warszawa.

Miejscem Salonu Lotniczego są przyjazne mury Centrum Kreatywności, znajdującego się przy ul. Targowej 56 w Warszawie.

Przez dwa dni 18 i 19 marca 2019 r. w godzinach przedpołudniowych ofertę edukacyjną szkół oraz możliwości pracy na lotnisku poznawać będą uczniowie warszawskich podstawówek. Od godziny 16:00 do 18:00 z oferty Salonu skorzystać może każdy zainteresowany.

 

Na odwiedzających czekają:

  • Instalacja multimedialna „Schody do Twojej Kariery”, dzięki której uczestnicy po założeniu googli VR przeniosą się na płytę lotniska, aby obejrzeć pierwszy na świecie film z obsługi naziemnej samolotu wykonany w technologii VR 360,
  • Stoiska szkół zawodowych, które przybliżą swoje oferty edukacyjne,
  • Symulatory lotnicze pozwalające sprawdzić się za sterami samolotów,
  • Lotnicze Koło Fortuny w którym można sprawdzić swoją lotniczą wiedzę oraz wygrać lotnicze niespodzianki,
  • Możliwość spotkania i rozmowy z mechanikiem lotniczym, pracownikiem obsługi pasażerów w terminalu lotniczym, pracownikiem specjalistycznych pojazdów obsługi naziemnej czy koordynatorką rejsów,
  • Możliwość wstępnej rekrutacji do pracy w Grupie LS.

 

Dodatkowo w trakcie obu dni przedstawiciele Grupy LS zorganizują warsztaty dla warszawskich doradców zawodowych, aby zapoznać ich z ofertami pracy, możliwościami kariery oraz specyfiką pracy na lotnisku.

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Źródło: LS Airport Services
comments powered by Disqus