LS Aviation Competition 2019

LS Aviation Competition 2019 (fot. LS Airport Services)

Zapraszamy do udziału w konkursie pn. LS Aviation Competition 2019. To pierwszy taki konkurs w Polsce organizowany dla uczniów szkół współpracujących z LS Airport Services lub LS Technics w ramach projektu edukacyjnego LSAcademy!

Celem Konkursu jest: rozwijanie świadomości lotniczej uczniów szkół ponadpodstawowych współpracujących z LS Airport Services w ramach projektu LS Academy; rozwijanie kreatywności wśród przyszłych pracowników; rozwijanie umiejętności pracy w grupie oraz współpracy w ramach wspólnego projektu; integracja uczniów oraz szkół współpracujących z LS Airport Services w ramach projektu LS Academy.

Przedmiotem Konkursu jest opracowanie zagadnienia lotniczego, polegającego na opracowaniu materiałów edukacyjnych związanych z pilotażem, mechaniką lotniczą, awioniką, elektryką na statkach powietrznych, konstrukcją statków powietrznych, obsługą naziemną, czynnościami na lotnisku ściśle związanymi z obsługą samolotów, śmigłowców, szybowców, balonów, sterowców, motolotni itp. oraz pasażerami oraz wszelkimi formami bezpieczeństwa w zawodzie.

Kochasz lotnictwo? Jesteś kreatywny, lubisz majsterkować? Zbierz drużynę i ruszaj!

Wybierz dowolne zagadnienie lotnicze, wykonaj jego model lub makietę oraz film opisujący istotę działania.

Dla najlepszych czekają odlotowe nagrody, a przy okazji fantastyczna zabawa i odkrywanie świata lotniczego!

Konkurs trwa od dnia 12 listopada 2019 r. do dnia 20 marca, zgodnie z następującym haromonogramem:
• 12 listopada 2019 r. do dnia 13 grudnia 2019 r. – zgłaszanie zespołów oraz tematów Zadania,
•  13 grudnia 2019 r. do dnia 20 grudnia 2019 r. – weryfikacja tematów przez Organizatora oraz ich akceptacja,
• 24 lutego 2020 r. g. 23:59 – ostateczny termin przekazania materiałów filmowych związanych z wykonanym Zadaniem.

Regulamin konkursu LS Aviation Competition 2019

Jeśli zapoznaliście się z zasadami konkursu oraz jego regulaminem i chcecie zgłosić drużynę do odlotowej rywalizacji, to LS Airport Services zapraszamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego, który znajdziecie tutaj (LINK).

Finał konkursu odbędzie się 20.03.2020 r. podczas Salonu Lotniczego LS ACADEMY w Warszawie.

LS Academy to inicjatywa firm LS Airport Services i LS Technics mająca na celu zwiększyć świadomość branży lotniczej w Polsce oraz przygotować młodzież do podjęcia pracy w zawodach takich jak: mechanik lotniczy, awionik, pracownik obsługi pasażerskiej, obsługi lotniczych ładunków cargo czy obsługi naziemnej statków powietrznych. W ramach LS Academy organizowane są lekcje, wycieczki po lotniskach, praktyki i staże oraz szkolenia dla nauczycieli i uczniów.

Więcej informacji o konkursie na stronie wydarzenia.

Źródło: LS Airport Services
comments powered by Disqus