Logistyczny spektakl LS Airport Services

Obsługa Air Force One przez LS Airport Services na lotnisku (fot. LS Airport Services)

Tygodnie ciężkiej pracy, wyspecjalizowany i dedykowany personel, cała operacja zaplanowana w najmniejszych szczegółach, przygotowanie na każdą ewentualność, 23 samoloty amerykańskiej delegacji w tym dwa Air Force One i jedna wizyta. Już niebawem na płycie lotniska Chopina w Warszawie pojawi się Donald Trump.

80. rocznica wybuchu II Wojny Światowej – to z tej okazji do Polski przyleci Donald Trump – prezydent Stanów Zjednoczonych. Wizyta rozpocznie się w już w niedzielę, kiedy to na Lotnisku Chopina w Warszawie wyląduje Air Force One z głową Stanów Zjednoczonych na pokładzie.

Aby wizyta przebiegła bez przeszkód pierwszymi osobami, którzy przywitają Prezydenta Trumpa w Polsce będą pracownicy LS Airport Services – firmy zajmującej się obsługą samolotu od pojawienia się na płycie lotniska do bezpiecznego wylotu w podróż powrotną. Do kompleksowej obsługi potrzebny będzie niezbędny sprzęt lotniskowy w tym – agregat prądotwórczy, schody, ciągarka elektryczna, klimatyzator, air starter oraz holownik, który bezpiecznie wyprowadzi samolot na pas startowy.

 

LS Airport Services, to największy, zatrudniający ponad 3500 pracowników, pracodawca w branży lotniczej w Polsce, a jednocześnie największa w naszym kraju Spółka Skarbu Państwa zajmująca się obsługą naziemną samolotów na lotniskach w Warszawie, Modlinie, Gdańsku, Katowicach oraz Krakowie. Obok Polskich Linii Lotniczych LOT, LOT AMS razem ze Spółką zależną zajmującą się obsługą techniczną statków powietrznych – LS Technics – tworzy Polską Grupę Lotniczą.

Firma, w swojej ogólnopolskiej działalności, zapewnia sprawną i kompleksową obsługę ponad pięćdziesięciu przewoźnikom lotniczym z całego świata. Pracownicy LS Airport Services obsługują loty każdego rodzaju – od pasażerskich przez biznesowe, wojskowe, rządowe czy towarowe.

Więcej informacji o firmie oraz prowadzonych rekrutacjach znajduje się na stronie www.lsas.aero oraz na Facebooku: www.facebook.com/LSAirportServices.

Obsługa delegacji Stanów Zjednoczonych rządzi się swoimi prawami – mówi Manager Zespołu FBO LS Airport Services Piotr Wodzyński. – Każdy, nawet najmniejszy proces jest wcześniej ustalony. Do obsługi mamy dedykowanych, specjalnie wybranych pracowników i sprzęt, który mimo, że przeszedł wcześniej szereg testów na bezawaryjność to ma zaplecze i dodatkowe odpowiedniki w pełnej gotowości.

 
Piotr Wodzyński                                                             Marcin Warsicki

To już czwarta wizyta amerykańskiego prezydenta jaką jako firma mamy przyjemność obsługiwać – mówi Marcin Warsicki Dyrektor Biura Handlingu w Warszawie i Modlinie LS Airport Services. – Nasz  piękny, charakterystyczny holownik został osobiście wybrany przez pracowników odpowiedzialnych za przygotowanie wizyty prezydenta USA podczas audytu sprzętowego i dzięki temu będziemy holować Air Force One naszym Nosorożcem.

Air Force One to kryptonim samolotu, na pokładzie którego znajduje się Prezydent USA – ciekawostką jest, że kryptonim nie jest przyznany na stałe konkretnemu statkowi powietrznemu. Biały Dom ma w dyspozycji dwa takie same samoloty Boeing 747 Jumbo Jet, które zostały specjalnie przygotowane do goszczenia na swoim pokładzie Prezydentów USA. Kryptonim Air Force One nadaje się go temu samolotowi, na pokładzie którego leci Prezydent. Kiedy leci nim Wiceprezydent, otrzymuje nazwę Air Force Two.

Prezydent Stanów Zjednoczonych w Polsce będzie przebywał do 02.09.2019 r.

Źródło: LS Airport Services
comments powered by Disqus