Zakończenie modernizacji lotniska w Mielcu

Lotnisko Mielec - samolot na płycie, wieża i stacja paliw (fot. Marcin Bobro)

W związku z oficjalnym zakończeniem inwestycji polegającej na budowie nowej płyty postojowej, drogi kołowania oraz stanowiska do tankowania samolotów, w dniach od 22.11.2019 r. do 24.11.2019 r. na lotnisku w Mielcu (EPML) obowiązywać będą specjalne, promocyjne ceny paliw lotniczych AVGAS 100LL i JET A-1. Więcej o promocyjnych cenach paliw TUTAJ.

W ramach I i II etapu inwestycji prowadzonej od 2017 roku, zrealizowano m.in.:
• nową płytę postojową dla jednego samolotu kodu B i sześciu samolotów kodu A;
• płytę do tankowania dla jednego stanowiska;
• kontenerową stację paliw o łącznej pojemności 30m3;
• drogi kołowania E1 i E2.

Zrealizowane inwestycje doskonale wpisują się w długoterminową strategie rozwoju mieleckiego lotniska. Modernizację układu komunikacyjnego, zrealizowano z myślą o zwiększeniu przepustowości lotniska przy jednoczesnym zagwarantowaniu bezpieczeństwa i płynności ruchu lotniczego naziemnego. Użytkownikom udostępniono możliwość szybkiego zwalniania drogi startowej w drogę kołowania, równoległą do głównej drogi startowej. Ograniczona zostanie w ten sposób konieczność wykonywania kłopotliwych operacji zawracania na pasie. Nowa droga kołowania połączy dwie istniejące drogi DK A i DK B.

W ramach inwestycji wykonana została również nowa płyta postojowa dla samolotów PPS-5, wyposażona w jedno stanowisko postojowe dla samolotu kodu B i sześć stanowisk dla samolotów kodu A.

Kluczowym elementem zakończonej inwestycji jest budowa kontenerowej stacji paliw, zapewniającej dostęp do dwóch najbardziej popularnych rodzajów paliwa lotniczego. Stacja przystosowana jest do samoobsługowego tankowania samolotów. Istnieje możliwość dokonania płatności w formie: przelewu bankowego lub karty płatniczej (debetowej lub kredytowej). Stacja czynna jest zawsze w godzinach funkcjonowania lotniska: MON-FRI 0700-2200 SAT-SUN, HOL 0800-2000.

W związku z powyższym serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego lotniska, zapoznania się z rezultatami poczynionych inwestycji i wprowadzonych udoskonaleń, a także zaznajomienia się z naszą ofertą oraz skorzystania z naszych usług – zachęcają zarządzający lotniskiem.

Źródło: Lotnisko Mielec
comments powered by Disqus