Podsumowanie Wojskowej Majówki 2014

Wojskowa Majówka 2014 na lotnisku Kętrzyn

Wojskowa Majówka jak co roku okazała się świetną okazją do przybliżenia społeczeństwu tematyki obronności – na lotnisku Wilamowo można było podziwiać sprzęt wojskowy oraz umiejętności żołnierzy podczas pokazu walki. W programie znalazły się zawody strzeleckie, konkurencja w kierowaniu samochodem UAZ oraz konkurs plastyczny dla najmłodszych. Na najlepszych w poszczególnych dziedzinach czekały upominkowe nagrody. Oficjalna część otwarcia nastąpiła o godz. 12:00, jednak już od godziny 9 można było oglądać wystawiony sprzęt wojskowy 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej, 11 Mazurskiego Pułku Artylerii z Węgorzewa oraz 9 Pułku Rozpoznawczego z Lidzbarka Warmińskiego. W części oficjalnej nie mogło zabraknąć Orkiestry Wojskowej, która dała podniosły charakter uroczystości otwierających Wojskową Majówkę.

Kompania Honorowa oraz wszyscy przybyli goście oddali hołd żołnierzom, lotnikom oraz marynarzom poległym w walce o wolność i pokój ojczyzny. Ważnym aspektem tegorocznej Wojskowej Majówki była akcja informacyjna o profesjonalizacji Wojsk Lądowych przygotowana przez WKU z Giżycka Lotniczym akcentem tegorocznej Wojskowej Majówki były również skoki spadochronowe żołnierzy z 9 Pułku Rozpoznawczego. Uczestnicy tradycyjnie mogli zasmakować prawdziwego wojskowego bigosu wydawanego prosto z kuchni polowej. 

Wojskowa Majówka 2014 to dopiero początek sezonu lotniczego na mazurskim lotnisku Kętrzyn Wilamowo. W tym roku entuzjastów lotnictwa czekają wyjątkowe atrakcje – Mazury AirShow 2014 ( 2-3 sierpień ), oraz rajdy lotnicze.

Zapraszamy do śledzenia informacji na www.lotniskoketrzyn.pl 

 

Źródło: Lotnisko Kętrzyn
comments powered by Disqus