Wspólne obchody jubileuszu 65-lecia połączenia Warszawa - Paryż przez PLL LOT S.A. i Lotnisko Chopina

Lotnisko Chopina (logo)

Polskie Linie Lotnicze LOT oraz Lotnisko Chopina, świętują 65. rocznicę uruchomienia połączenia na trasie Warszawa – Paryż.

Dokładnie 4 lipca 1946 roku Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły połączenie na trasie Warszawa- Paryż, który nie jest tylko światowa stolicą mody, ale także europejską kolebką lotnictwa. Tam powstawały pierwsze w Europie aeroplany i szkolili się pierwsi lotnicy, nawigatorzy i mechanicy lotniczy, również polscy.

Z tej okazji na Terminalu A w strefie E Lotniska Chopina w dniach 5-8 lipca wszyscy podróżni będą mogli oglądać wystawę historycznych mundurów członków personelu latającego i pokładowego Polskich Linii Lotniczych LOT.

Zaprezentowane stroje są nie tylko obrazem czasów, w których były obowiązującym umundurowaniem na pokładach samolotów polskiego przewoźnika, ale również przedstawiają ponad 80-letnią lotniczą tradycję LOT-u.

Z okazji tego jubileuszu została również wydana limitowana edycja kartki pocztowej w oparciu o archiwalne zdjęcie która wzbogaci kolekcję jubileuszowych pocztówek wydawanych przez LOT. Do tej pory w kolekcji ukazały się kartki związane z połączeniami zainaugurowanymi z warszawskiego Portu Lotniczego do Rzymu, Frankfurtu, Sztokholmu, Kijowa i Paryża.
 

Źródło: Lotnisko Chopina
comments powered by Disqus