Przejdź do treści
Źródło artykułu

Nagrody dla Lotniska Chopina i Portów Lotniczych

Lotnisko Chopina w Warszawie uznane zostało za „Najlepszy port lotniczy roku”. Natomiast zarządzające warszawskim lotniskiem przedsiębiorstwo Porty Lotnicze po raz kolejny wyróżnione zostało tytułem „Perły Polskiej Gospodarki”.

Kapituła pod przewodnictwem prof. dr hab. Elżbiety Marciszewskiej wyróżniła Lotnisko Chopina za „rozwój infrastruktury lotniskowej i dążenie do wzrostu znaczenia, jako międzynarodowy port lotniczy”. W nagrodę otrzymaliśmy statuetkę Awionetki wręczaną podczas dorocznej międzynarodowej konferencji branżowej Airports 2012.
 
To już trzecia Awionetka dla warszawskiego portu lotniczego. W 2009 r. dyrektor Lotniska Chopina, Michał Marzec, uznany został za Osobowość Roku. Natomiast w 2011 r. lotnisko otrzymało nagrodę specjalną w kategorii Wydarzenie Roku za wzorowe przygotowanie do działań w sytuacji nadzwyczajnej i spełnienie standardów zarządzania w warunkach kryzysowych, wynikających z awaryjnego lądowania Boeinga 767.
 
Innymi laureatami tegorocznej edycji konkursu zostali: w kategorii Osobowość Roku – Piotr Okienczyc, prezes Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa- Modlin;  w kategorii Wydarzenie Roku – otwarcie Portu Lotniczego Warszawa-Modlin; w kategorii Najlepsza Linia lotnicza – WizzAir.
 
Awionetka jest wyróżnieniem honorowym przyznawanym od 2009 roku przedsiębiorstwom i osobom związanym z branżą lotniczą w Polsce za spektakularne osiągnięcia.
 
Tymczasem Porty Lotnicze (PPL) po raz czwarty z rzędu otrzymały tytuł „Perły Polskiej Gospodarki”. Instytut Nauk Ekonomicznych wspólnie z miesięcznikiem „Polish Market” uhonorowały konsekwentną realizację polityki i strategii PPL oraz pozycję lidera wśród najbardziej dynamicznych i najbardziej efektywnych przedsiębiorstw w Polsce.
 
Tytuł "Perły Polskiej Gospodarki" jest przyznawany na podstawie szczególnych kryteriów i metodologii. Wyboru dokonuje komputer w oparciu o algorytm przygotowany przez Instytut Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk oraz nadesłane przez firmy dane. Oznacza to, że ranking ten jako jedyny w Polsce nie jest dokonywany na podstawie subiektywnych ocen.

Za "Perłę Polskiej Gospodarki" uznana zostaje firma, która spełnia minimum każdego z siedmiu cząstkowych kryteriów efektywności, przyjętych w międzynarodowej praktyce audytorskiej. Jako kryteria efektywności brane są pod uwagę następujące czynniki: procentowy wzrost przychodów ze sprzedaży, rentowność obrotu, ogólny poziom zadłużenia, stopa zwrotu na aktywach, stopa zwrotu na zainwestowanym kapitale, łączna produktywność kapitału ludzkiego, rzeczowego i finansowego oraz wydajność pracy.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony