Lotnisko Chopina gotowe do Olimpiady

Lotnisko Chopina w Warszawie

Lotnisko Chopina w Warszawie jest gotowe do przyjęcia uczestników Europejskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych 2010 r. Lotnisko jest jednym ze sponsorów tej imprezy.

Od najbliższego poniedziałku 13 września do Warszawy przylatywać będą delegacje uczestników Igrzysk wraz z opiekunami. Łącznie spodziewanych jest około 2 tys. osób.

Od poniedziałku terminal będzie specjalnie oznaczony, tak aby uczestnicy Igrzysk nie mieli żadnych problemów z poruszaniem się po nim po przylocie do Warszawy – wyjaśnia Rafał Marczewski, pełnomocnik dyrektora Lotniska Chopina ds. Euro 2012.

Na lotnisku będą wyznaczone miejsca zbiórek, a prowadzące do nich ścieżki zostaną oznaczone kolorowymi strzałkami. Do dyspozycji uczestników Igrzysk oddana zostanie też część terminalu autobusowego, z którego odjeżdżać będą autobusy rozwożące ich do miejsc zakwaterowania.

Wszystkie delegacje przylecą do Warszawy dniach 13-17 września, czyli przed rozpoczęciem drugiego etapu przebudowy skrzyżowania dróg startowych na naszym lotnisku. Oznacza to, że żaden z uczestników Igrzysk nie będzie miał kłopotów z dotarciem na miejsce – zapewnia Rafał Marczewski.

Lotnisko Chopina jest srebrnym sponsorem Igrzysk Olimpiad Specjalnych.

Źródło: Lotnisko Chopina
comments powered by Disqus