Imieniny słonicy Fryderyki

Imieniny słonicy Fryderyki

8 października (sobota) Lotnisko Chopina będzie świętowało imieniny swojej podopiecznej – słonicy Fryderyki. Do wspólnego świętowania w warszawskim ZOO zapraszamy wszystkie dzieci. Uroczystość rozpocznie się o godzinie 13.00.

Impreza rozpocznie się około godziny 13.00, wspólnym przekazaniem Fryderyce imieninowego tortu składającego się z warzyw i owoców, przysmaków słonicy. Następnie dzieci będą mogły dowiedzieć się wielu interesujących informacji na temat solenizantki, jej pochodzenia, upodobań, a także miejsc w których można ją spotkać na warszawskim lotnisku. Na najmłodszych imieninowych gości będą czekały także upominki-niespodzianki, a przybyli goście mogą liczyć na słodki poczęstunek. Koszt biletów wstępu do warszawskiego zoo to 17 zł za bilet normalny i 12 zł za bilet ulgowy.

Słonica urodziła się w 1997 roku w Południowej Afryce. Lotnisko Chopina sfinansowało jej sprowadzenie do warszawskiego ZOO 7 lat temu (w 2004 toku). Podczas obchodów jej 7 urodzin nadano jej imię Fryderyka - na cześć patrona lotniska Fryderyka Chopina. Od tej chwili stała się ulubienicą warszawskiego portu lotniczego. Matką chrzestną słonicy jest Otylia Jędrzejczak. Fryderyka jest najmłodsza w stadzie, ale ma najsilniejszy charakter. Łatwo ją rozpoznać po maleńkich ciosach, grubej trąbie i charakterystycznym nawyku chodzenia do tyłu.

Podobizna Fryderyki jest wykorzystywana przez Lotnisko Chopina do komunikacji z najmłodszymi pasażerami warszawskiego portu lotniczego oraz ich rodzicami. Maskotka Fryderyka jest upominkiem w postaci pluszowych zabawek w Dniu Dziecka na lotnisku, a także podczas imprez dla dzieci organizowanych przez stołeczny port. Jej podobizną oznaczone są także wszystkie miejsca przyjazne dzieciom w Terminalu warszawskiego lotniska m.in. placyki zabaw, pokoje opieki nad dzieckiem czy sklepy z artykułami dziecięcymi. Dodatkowe informacje na temat udogodnień dla dzieci na Lotnisku Chopina znajdują się na stronie lotniska.

Źródło: Lotnisko Chopina
comments powered by Disqus