Śmigłowiec ratunkowy w oczach dziecka

EC135 Lotniczego Pogotowia Ratowniczego/ fot. www.lpr.com.pl
SP ZOZ Lotnicze Pogotowie Ratunkowe po raz pierwszy ogłasza ogólnopolski konkurs pn. „Śmigłowiec ratunkowy w oczach dziecka”. 14 kwietnia br. o godz. 12:00 w bazie HEMS (Śmigłowcowa Służba Ratownictwa Medycznego) w Warszawie przy ul. Księżycowej 5 uczniowie szkoły podstawowej spotkają się z ratownikami medycznymi, by z bliska przyjrzeć się ich trudnej i odpowiedzialnej pracy.

Dzieci będą miały okazję porozmawiać o zasadach bezpieczeństwa, ale i nauczyć się udzielania pierwszej pomocy. Główną atrakcją będzie prezentacja ratunkowego śmigłowca.

Spotkanie ma na celu zainaugurowanie konkursu plastycznego i zachęcenie dzieci do wzięcia w nim udziału. Rozstrzygnięcie wyników nastąpi w Dniu Dziecka, kiedy to zwycięzcom zostaną przyznane cenne nagrody rzeczowe.

Do udziału w konkursie „Śmigłowiec ratunkowy w oczach dziecka” LPR zaprasza dzieci i młodzież w wieku 5-16 lat. Należy stworzyć pracę o tematyce związanej z działalnością Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i przesłać ją wraz ze zgodą rodzica do siedziby Centrali SP ZOZ LPR przed 26 maja 2011 r. Zwycięzcy o wynikach konkursu zostaną poinformowani telefonicznie i zaproszeni do bazy HEMS w Warszawie. Tam 1 czerwca będą mieli okazję odbyć niezapomniany lot w symulatorze.

Wszelkie informacje o konkursie od 14 kwietnia będą dostępne na stronie internetowej: www.lpr.com.pl
 
Źródło: Lotnicze Pogotowie Ratunkowe
comments powered by Disqus