Śmigłowiec LPR w Zielonej Górze uziemiony po uszkodzeniu rozdzielnicy elektrycznej

EC135 Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, fot. Sebastian Elijasz

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe nie ma w ostatnim czasie szczęścia do uczciwych sprawców pewnych zdarzeń.

W nocy z dnia 23 na 24 maja (piątek/sobota) o godz. 3:23 kierowca samochodu widocznego na nagraniu (LINK) staranował ogrodzenie i uderzył w rozdzielnicę elektryczną bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, w efekcie czego zniszczył główną skrzynkę elektryczną bazy HEMS w Zielonej Górze.

W wyniku zdarzenia, awarii uległy m.in. zasilenie elektryczne, kontrola dostępu (niezbędna do obsługi sejfów) oraz wiele sprzętów i urządzeń. W związku z tym Lotnicze Pogotowie Ratunkowe było zmuszone do czasowego zawieszenia dyżuru załogi #Ratownik15. Stosowna informacja była widoczna dla Dyspozytorni Medycznych. W tym czasie niemożliwe było zadysponowanie śmigłowca ratunkowego. – Ponadto zdarzenie wiąże się dla nas z ogromnymi stratami finansowymi. Negatywne skutki odczuwa także Areoklub Zielonogórski – informuje LPR.

 
Uszkodzona rozdzielnica elektryczna (fot. Lotnicze Pogotowie Tarunkowe)

Na miejscu zdarzenia oprócz sprawcy był także inny pojazd i laweta. Niemożliwe, aby nikt niczego nie zauważył lub nie słyszał.

Jeśli wiesz kim jest sprawca, kierowca drugiego samochodu lub właściciel lawety, dysponujesz nagraniami z okolicy Lotniska bądź masz ważne dla sprawy informacje, uprzejmie prosimy o kontakt z Komendą Miejską Policji w Zielonej Górze lub bezpośrednio do nas na adres: fb@lpr.com.pl. Dla osoby, która pomoże w znalezieniu sprawcy przewidziana jest nagroda! Nie zapłacimy, ale wydaje nam się, że będziemy mogli odwdzięczyć się w inny sposób – apeluje LPR.

Więcej w drugim filmie LPR w komentarzach pod wpisem u uszkodzeniu rozdzielnicy (LINK)


Przeczytaj również:
Warszawa: skradziono samochód pilota LPR; w środku był jego sprzęt do pracy

Źródło: Lotnicze Pogotowie Ratunkowe
comments powered by Disqus