Seminarium naukowe: Kobiety w lotnictwie

Seminarium naukowe "Kobiety w lotnictwie" (fot. LKN ASzWoj)

Lotnicze Koło Naukowe Akademii Sztuki Wojennej oraz Instytut Zarządzania Lotnictwem Cywilnym serdecznie zapraszają na seminarium naukowe pt. "Kobiety w lotnictwie".

Celem seminarium jest zaprezentowanie ewolucji roli kobiet w lotnictwie oraz wymiana poglądów i doświadczeń na temat specyfiki pracy oraz służby kobiet w lotnictwie cywilnym i państwowym.

Seminarium naukowe rozpocznie o godz. 10:00 dr hab. Telesfor Marek Markiewicz – dyrektor Instytutu Zarządzania Lotnictwem Cywilnym.

Podczas seminarium dr Małgorzata Lasota zaprezentuje temat "Ewolucja udziału i znaczenia kobiet w lotnictwie".

Następny temat to "Poglądy i doświadczenia na temat specyfiki pracy i służby kobiet w lotnictwie cywilnym i państwowym", który zaprezentują przedstawicielki wybranych zawodów związanych z lotnictwem.

Moderatorem panelu dyskusyjnego będzie dr Sylwester Szulc.

Jeszcze raz zapraszamy na seminarium naukowe pt. "Kobiety w lotnictwie", które odbędzie się 5 marca 2020 r. w godz. 10:00 – 12:30, bud. 56, sala 211 w Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie, Al. gen. Antoniego Chruściela "Montera" 103.

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Lotnicze Koło Naukowe to organizacja zrzeszająca studentów kierunków lotniczych studiujących na Akademii Sztuki Wojennej. LKN zostało założone 1 października 2006 r. przez studentów kształcących się w Wydziale Lotnictwa i Obrony Powietrznej. Opiekę nad Kołem objęli: gen. broni pil. dr hab. Jerzy Gotowała oraz płk pil. dr inż. Piotr Krawczyk. W 2007 r. nastąpiła zmiana na stanowisku opiekuna i został nim – ppłk dr inż. Tadeusz Zieliński.

Działalność LKN skupia się na problematyce związanej ze: szkoleniami lotniczymi, kierowaniem organizacjami lotniczymi, organizacją imprez lotniczych oraz uczestnictwem w sportach lotniczych.

Źródło: Lotnicze Koło Naukowe ASzWoj
comments powered by Disqus