Przejdź do treści
Źródło artykułu

"Rekruci" – serial z podchorążymi Lotniczej Akademii Wojskowej na Canal+

7 października na antenie Canal+ rozpoczęła się emisja serialu dokumentalnego „Rekruci”, który opowiada o losach studentów wojskowych.  Jego bohaterami są przede wszystkim podchorążowie pierwszego roku z czterech Akademii Wojskowych w Polsce – Lotniczej Akademii Wojskowej, Akademii Wojsk Lądowych, Akademii Marynarki Wojennej oraz Wojskowej Akademii Technicznej.

Nigdy nie myślałem o wojsku, ale stwierdziłem, że to może być ciekawa opowieść o dojrzewaniu młodych ludzi. Przychodzą do tych szkół jako nastolatkowie i bardzo szybko są zderzeni z ogromnym rygorem – mówi reżyser serialu „Rektruci” Rafał Skalski. – Postanowiłem podejść do tematu bez żadnej tezy. Nie robić filmu, który miałyby negatywnie pokazać wojsko, nie chciałem też robić filmu promocyjnego dla wojska. Skupiłem się na bohaterach – dodaje.

W projekcie wzięło udział czterech podchorążych Lotniczej Akademii Wojskowej: sierż. pchor. Rafał Eljaszuk (spec. pilot śmigłowca), kpr. pchor. Natalia Ambroziak (spec. pilot samolotu transportowego), kpr. pchor. Anita Janik (spec. bezzałogowe statki powietrzne i wskazywania celów), szer. pchor. Bartek Krupa (spec. pilot śmigłowca). Ich losy będzie można śledzić w każdy poniedziałek przez 10 tygodni o godz. 21:30 w CANAL+ i CANAL+ 4k. Zdjęcia rozpoczęto już rok temu podczas szkolenia podstawowego. Celem serialu jest pokazanie rzeczywistości wojskowej z perspektywy podchorążego I roku akademii wojskowej. Historię uzupełniają bohaterowie ze starszych roczników, dzięki którym można zobaczyć różnicę w szkoleniu na przestrzeni kilku lat. Natalia i Bartek w chwili rozpoczęcia produkcji dopiero zaczynali swoją wojskową przygodę ze „Szkołą Orląt”, Anita była na II roku studiów, a Rafał był studentem IV roku. Dzięki temu widzowie będą świadkami rozwoju studentów na różnych etapach kształcenia.

Jest to również dokument, który pozwoli przyszłym kandydatom zapoznać się ze specyfiką studiów wojskowych, życiem studenckim oraz pokazuje armię również z kobiecej perspektywy.

W LAW nad każdym podchorążym pracuje duża grupa ludzi, dzięki którym będą mogli samodzielnie latać. Bardzo podoba mi się ta relacja pomiędzy zapleczem uczelni, a tymi młodymi studentami. Wszystkich pasjonuje lotnictwo, ale każdy z naszych bohaterów jest inny – podkreśla  Rafał Skalski.

Serdecznie zapraszamy do oglądania!

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony