Nowe samoloty w LAW

Diamond DA20 na pasie startowym - widok z bliska z boku (fot. LAW)

W dniu 26 listopada 2020 r. o godzinie 9.00 w Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie odbędzie się przyjęcie dwóch (z 6 zamówionych) samolotów DA 20 wyposażonych w nową awionikę.

Tym samym flota Akademickiego Centrum Szkolenia Lotniczego rozrośnie się do 10 samolotów tego typu - ACSL posiada je na wyposażeniu od 2013 roku. Docelowo ACSL LAW będzie legitymował się 14 DA-20.

Samolot Diamond DA 20 z awioniką Glass Cockpit jest dwumiejscowym, trójkołowym samolotem turystycznym przeznaczonym do szkolenia podstawowego. Doskonale sprawdza się również jako szybki i wygodny środek komunikacji dla osób podróżujących w celach biznesowych. Znakomitą rekomendacją jest fakt, że został on wybrany na samolot szkolenia podstawowego przez US Air Force Academy.

Samoloty zostały zakupione zgodnie dotacją celową MON w ramach Planu Modernizacji Technicznej (PMT), oraz środków własnych  LAW. 

Latając na tych właśnie samolotach – Diamond DA20 – podchorążowie zdobywają kwalifikacje zanim złapią za stery DA40.

Dniem zapasowym przyjęcia dwóch (z 6 zamówionych) samolotów DA 20 wyposażonych w nową awionikę będzie 27 listopada 2020 roku.

Źródło: Lotnicza Akademia Wojskowa
comments powered by Disqus