Wypadek paralotniarza w Międzybrodziu Żywieckim

Wypadek paralotniarza w Międzybrodziu Żywieckim (fot. slaska.policja.gov.pl/Żywiec)

Pogoda za oknem sprzyja aktywnemu wypoczynkowi. Liczne wyjazdy rekreacyjne w góry czy nad jeziora, powodują zwiększony ruch kołowy, a wówczas o wypadek nietrudno. Ale nie tylko na drodze powinniśmy pamiętać o swoim bezpieczeństwie. Również w ruchu powietrznym może dojść do wypadku. W ubiegły piątek w Międzybrodziu Żywieckim, po upadku z dużej wysokości, 37-letni paralotniarz, w stanie ciężkim trafił do szpitala.

25 sierpnia br. około 16:30 dyżurny żywieckiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o wypadku paralotniarza, do którego doszło w Międzybrodziu Żywieckim na Górze Żar. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Jak wynika z ich wstępnych ustaleń, 37-letni mieszkaniec Wejherowa, podczas podchodzenia do lądowania paralotnią wpadł w tzw. korkociąg i z dużej wysokości spadł na ziemię.

W wyniku zdarzenia paralotniarz doznał ciężkich obrażeń ciała i został przetransportowany śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego do szpitala. Teraz policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Przyczyny wypadku zbada Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych.

Źródło: KWP w Katowicach
comments powered by Disqus