Autem zniszczył płytę lotniska

Autem zniszczył płytę lotniska (fot. KWP w Białymstoku/mk)

Policjanci zatrzymali 19-letniego mieszkańca Białegostoku. Mężczyzna podejrzany jest o zniszczenie płyty pasa startowego lotniska w powiecie hajnowskim. Powstałe straty wyceniono na kwotę około 100 tysięcy złotych. Białostoczanin usłyszał już zarzut. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce, w poniedziałek rano (14 sierpnia), otrzymał informację o zniszczeniu mienia na jednej z działek w powiecie hajnowskim. Przybyli na miejsce mundurowi ustalili, że sprawca poruszając się pojazdem osobowym spowodował zniszczenie nawierzchni płyty pasa startowego lotniska. Straty w związku z tym zdarzeniem wyceniono na kwotę około 100 tysięcy złotych.

Dzięki intensywnej pracy hajnowskich policjantów udało się szybko ustalić dane kierowcy odpowiedzialnego za to zniszczenie. Jeszcze w tym samym dniu funkcjonariusze hajnowskiej komendy, przy współpracy z policjantami Komisariatu II Policji w Białymstoku zatrzymali 19-latka w jego mieszkaniu.

Mieszkaniec Białegostoku podejrzany o zniszczenie płyty pasa startowego lotniska usłyszał już zarzut, do którego się przyznał. Decyzją prokuratora został zastosowany wobec niego dozór policyjny. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.


(fot. KWP w Białymstoku/mk)

Źródło: KWP w Białymstoku
comments powered by Disqus