Prelekcja "Historia Władysława Kordysia z Łęk Dukielskich – lotnika polskich dywizjonów bombowych PSP w Wlk. Brytanii"

Prelekcja "Historia Władysława Kordysia w Łęk Dukielskich-lotnika polskich dywizjonów bombowych PSP w Wlk. Brytanii" (fot.KKSL)

Krośnieński Klub Seniorów Lotnictwa zaprasza entuzjastów historii lotnictwa na prelekcję pt. "Historia Władysława Kordysia z Łęk Dukielskich – lotnika polskich dywizjonów bombowych PSP w Wlk. Brytanii", która odbędzie się 3 października 2019 r. o godz. 17:00 w Sali Historii i Tradycji Krośnieńskiego Klubu Seniorów Lotnictwa w Krośnie przy ul. Żwirki i Wigury 9.

Autorem prelekcji jest Lesław Wilk z Prywatnego Muzeum Podkarpackich Pól Bitewnych w Krośnie.

Motto: "Rzecz to piękna zaprawdę, gdy krocząc w pierwszym szeregu, ginie człowiek odważny, walcząc w obronie ojczyzny".

We wrześniu 2019 roku obchodzimy 80-tą rocznicę wybuchu II wojny światowej. Jest to czas wspomnień o Tych, którzy w obronie naszej Ojczyzny złożyli w ofierze to, co mieli najcenniejszego - własne życie.

W gronie tym, odnajdujemy Władysława Kordysia, pochodzącego z Łęk Dukielskich na Podkarpaciu, sierżanta strzelca radiotelegrafisty 300 Dywizjonu Bombowego "Ziemi Mazowieckiej" Polskich Sił Powietrznych w Wlk. Brytanii, którego wojenne losy zasługują na bliższe poznanie.

Przybliży je, Lesław Wilk na spotkaniu w dniu 3 października 2019 r. w siedzibie Krośnieńskiego Klubu Seniorów Lotnictwa.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych i entuzjastów historii lotnictwa!
W imieniu Zarządu KKSL Zygmunt Bąk, sekretarz

Źródło: Krośnieński Klub Seniorów Lotnictwa
comments powered by Disqus