Przejdź do treści
Port Lotniczy Kraków - terminal wewnątrz (fot. Krakow Airport)
Źródło artykułu

Port Lotniczy Kraków obsłużył pięciomilionowego pasażera w tym roku

Pięciomilionowego pasażera w tym roku obsłużył we wtorek rano Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice. Prezes Kraków Airport Radosław Włoszek wyraził nadzieję, że także kolejne miesiące przyniosą wzmożony ruch podróżujących.

Jak zaznaczył szef krakowskiego lotniska, w porcie wciąż jeszcze trwa wzmożony sezon letnich wyjazdów wakacyjnych. We wtorek przekroczono próg 5 mln obsłużonych pasażerów w tym roku.

„Wraz z przewoźnikami i całą drużyną Kraków Airport intensywnie pracujemy nad jesienno-zimową ofertą dla naszych pasażerów” – przekazał prezes lotniska Radosław Włoszek. Wyraził nadzieję, że kolejne miesiące przyniosą wzmożony ruch turystyczny w sferze biznesowej i turystycznej.

Jak zapowiadał na początku roku prezes lotniska, w br. Kraków Airport planuje obsłużyć 5,4 mln pasażerów, co stanowić będzie 65 proc. ruchu pasażerskiego z 2019 r. Wyzwaniem dla portu – przekonywał wtedy Włoszek – jest powracać do realiów z 2019 r.

Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym. W zeszłym roku lotnisko przyjęło prawie 3,1 mln pasażerów. Rok wcześniej było to blisko 2,6 mln osób. W 2019 roku – ostatnim przed pandemią – z usług portu skorzystało ponad 8,4 mln podróżnych.

W obowiązującym letnim rozkładzie lotów Kraków Airport znalazły się 43 połączenia do 99 miast w 33 krajach. Oferuje je 20 linii - zarówno przewoźnicy tradycyjni, jak i niskokosztowi.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony