Przejdź do treści
Katastrofa śmigłowca w Kolumbii, fot. daily news
Źródło artykułu

Kolumbia: czterech wojskowych zginęło w katastrofie śmigłowca

19 marca 2023 r., śmigłowiec UH-1N należący do kolumbijskich sił powietrznych (znaki rejestracyjne EJC4227) rozbił się w Quibdó w Chocó w Kolumbii. W wyniku tego zdarzenia zginęły cztery osoby przebywające na pokładzie statku powietrznego, a sama konstrukcja została całkowicie zniszczona.

Prezydent Gustavo Petro potwierdził śmierć i tożsamość czterech zabitych osób. "Z przykrością informuję, że nikt nie przeżył katastrofy lotniczej, która miała miejsce (...) w departamencie Choco" – napisał prezydent, który złożył też kondolencje rodzinom ofiar.

Filmy zamieszczone w sieciach społecznościowych pokazują, jak śmigłowiec wiruje w powietrzu, a następnie rozbija się w dżungli. Pułkownik Hector Candelario powiedział dziennikarzom, że śmigłowiec leciał z zaopatrzeniem dla oddziałów znajdujących się w okolicy, gdzie działają nielegalne grupy zbrojne.

Według świadków dwóch żołnierzy wyskoczyło z maszyny, zanim ta spadła na ziemię. Nie wiadomo, co było przyczyną wypadku. Prawdopodobnie defekt techniczny.

Katastrofa śmigłowca w Kolumbii

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony