Przejdź do treści
Źródło artykułu

W Boguszynie powstanie lotnisko. Podczas pikniku lotniczego podpisano porozumienie

Jak poinformował portal 24klodzko.pl, po wielu latach starań, powstanie lotniska w Boguszynie staje się faktem. W sobotę, 23 września br. oficjalnie przekazano gminie Kłodzko grunty na ten cel. Odbyły się także pierwsze testowe skoki ze spadochronem.

Pomysł lotniska w Boguszynie, który narodził się jeszcze w latach 90. ubiegłego wieku za kadencji pierwszego wójta gminy Kłodzko Ryszarda Niebieszczańskiego, przez wiele lat pozostawał jednak w sferze planów. Teraz ma on wielką szansę się zrealizować.

W sobotę, 23 września br. wójt gminy Kłodzko Zbigniew Tur, dyrektor Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Tomasz Krzeszowiec oraz minister Michał Dworczyk, który mocno wspierał pomysł, podpisali porozumienie o przekazaniu gminie Kłodzko przez KOWR 28 hektarów gruntów znajdujących się przy DK-8 na budowę lotniska oraz regionalnego ośrodka szkolenia lotniczego.

Jak podkreślił M. Dworczyk to kolejny przykład dobrej współpracy rządu i samorządu: – Takie lotnisko ma bardzo duży wpływ na podniesienie walorów turystycznych naszego regionu. To loty widokowe, strefa spadochronowa, loty szybowcowe i szereg innych atrakcji – mówił M. Dworczyk.

Cały artykuł czytaj na stronie www.24klodzko.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony