Spotkanie z legendą polskiego lotnictwa – Ryszardem Witkowskim

Spotkanie z legendą polskiego lotnictwa – Ryszardem Witkowskim (fot. KNL)

Koło Naukowe Lotników, działające na wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej przy Instytucie Techniki Lotniczej i Mechaniki Stosowanej, zaprasza na spotkanie z legendą polskiego lotnictwa – Ryszardem Witkowskim.

Ryszard Witkowski (ur. 1926r.) – pilot doświadczalny, instruktor lotniczy, żołnierz Armii Krajowej, odznaczony Krzyżem Komandorskim OOP i medalem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata.

W 1962 roku ukończył Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej z tytułami inż. mech. i mgr. inż. lotnictwa. W 1945 roku ukończył kursy szybowcowe, a w 1946 roku kurs pilotażu samolotowego. Był jednym z pięciu pierwszych Polaków, którzy uzyskali licencje pilotów śmigłowcowych.

Ryszard Witkowski jest także autorem publikacji poświęconych lotnictwu, m.in.: „Budowa i pilotaż śmigłowców”, „Sześć stopni swobody”, „Dzieje śmigłowca”.

Podczas spotkania z polskim pilotem doświadczalnym i instruktorem lotniczym, Ryszardem Witkowskim, uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać wykładu i porozmawiać z ciekawym człowiekiem oraz poznać szczegóły pracy pilota doświadczalnego.

Spotkanie odbędzie się 21 marca 2017r. (wtorek) o godzinie 18:15, w sali A2 gmachu ITLiMS Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej, przy ul. Nowowiejskiej 24 w Warszawie.

Wstęp wolny.

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Źródło: KNL
comments powered by Disqus