Międzykontynentalny lot bez sprawnych toalet

B773 należący do linii Air India

11 marca, linie Air India wykonały samolotem B773 (znaki rejestracyjne VT-ALJ) 16 godzinny lot z New Delhi do Chicago, który w końcowym etapie odbywał się bez żadnej sprawnej toalety. Na pokładzie statku powietrznego znajdowało się 324 dorosłych pasażerów, 7 infantów (dzieci do 2 roku życia) oraz 16 członków załogi.

Samolot wystartował z czterema niedziałającymi toaletami, a długie kolejki do pozostałych ośmiu spowodowały, że dwie godziny przed lądowaniem wszystkie one się zapchały.

Boeing 777-300 przyleciał do Delhi z Hyderabad wieczorem 11 marca. Cztery z jego dwunastu toalet były nieczynne i obsługa naziemna próbowała je opróżnić, ale nie mogła sobie z tym poradzić, bo zostały zapchane różnymi rzeczami, które powrzucali tam pasażerowie. Ponieważ na rejs do Chicago sprzedano komplet biletów, a przewoźnik nie miał zastępczej maszyny, uznano, że osiem dostępnych toalet będzie wystarczającą liczbą i samolot został dopuszczony do lotu na podstawie MEL (Minimum Equipment List).

Jednak pozostałe toalety zapełniły się, gdy samolot przelatywał przez Atlantyk i znajdował się dwie godziny lotu od Chicago. Po lądowaniu B773 został uziemiony do czasu opróżnienia wszystkich  toalet. Według The Times of Inida, linie lotnicze w niektórych częściach świata, w tym w Indiach, napotykają duży problem z pasażerami wrzucającymi do toalet różnego rodzaju śmiecie, co prowadzi do ich zapychania.

Źródło: khaleejtimes.com
comments powered by Disqus