Port Lotniczy Katowice zamknięty do odwołania

Katowice Airport

12 marca 2013 roku, kilka minut przed godziną 19:00 w trakcie lądowania w Katowice Airport samolot linii lotniczej Travel Service z Sharm el-Sheikh numer rejsu TVP 7127 zatrzymał się kilka metrów poza drogą startową blokując ją. Na pokładzie znajdowało się 179 pasażerów i 6 członków załogi, nikomu nic się nie stało. Pasażerowie opuścili samolot schodami podstawionymi pod tylne wyjście maszyny. 

W związku z zaistniałą sytuacja lotnisko zostało zamknięte do odwołania. W tej chwili trwają prace związane z usunięciem samolotu. Obecnie trudno jest określić jak długo to potrwa gdyż muszą zostać wykonane wszystkie czynności zalecone przez Państwowa Komisję Badania Wypadków Lotniczych, przewoźnika i ubezpieczyciela. Służby lotniskowe robią wszystko żeby nastąpiło to jak najszybciej.
Konsekwencję zamknięcia lotniska było przekierowanie w dniu wczorajszym do Kraków Airport rejsów z Mediolanu-Bergamo, Barcelony, Londyn-Stansted, Londynu-Luton i Dortmund. Z krakowskiego lotniska odleciały także „pyrzowickie” rejsy do Londynu-Stansted i Bergamo. Odwołany został rejs z Katowic do Monachium.

Podjęto decyzję, że poranne rejsy z Katowic do Londynu-Luton, Rzymu, Dortmundu, Oslo-Torp
i czarterowego rejsu do Taby zostały przeniesione do Krakowa. Pasażerowie tych rejsów zostaną odprawieni na pyrzowickim lotnisku i przewiezieni do Krakowa. Linie lotnicze nie podjęły jeszcze decyzji dotyczącej rejsów z Katowic do Frankfurtu i przełożonego z wczoraj rejsu do Dublina. Pasażerowie powinni kontaktować się w sprawie tych rejsów z przewoźnikiem.

Źródło: Katowice Airport
comments powered by Disqus