MPL Katowice: Statystyki marzec i podsumowanie I kwartału 2011

Katowice Airport

Sytuacja polityczna w Egipcie i Tunezji bardzo poważnie odbiła się na branży turystycznie, a w konsekwencji także na lotniczych przewozach pasażerskich. W pierwszym kwartale br. tylko z Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach nie odbyło się ok. 80 zaplanowanych rejsów czarterowych, co przełożyło się na liczbę ok. 20 tys. pasażerów.

Sytuacja na trasach do Egiptu i Tunezji powoli się odbudowuje, świadczy o tym wzrastająca liczba rejsów na tych trasach. Ponadto w kwietniu w ofercie lotów czarterowych z Katowice Airport pojawią się kolejne nowe destynacje wśród nich tureckie (Antalya, Dalaman), greckie (Saloniki, Rodos, Kreta, Zakythos), egipskie (Marsa El Alam) na Wyspy Kanaryjskie (Teneryfa) jak i nowe czarterowe połączenie dalekodystansowe do Dubaju.

W pierwszym kwartale 2011 roku port obsłużył 405 549 pasażerów, czyli o 1,2 proc. mniej niż w tym samym okresie w roku ubiegłym. W marcu odprawiono 142 101 pasażerów. Pomimo chwilowego spadku ruchu związanego z czasowym załamaniem się lotów na kierunkach egipskich w roku 2011 prognozuje się, że w MPL Katowice w Pyrzowicach zostanie odprawionych ok. 800 tys. pasażerów w segmencie ruchu czarterowego o 100 tys. więcej niż w roku 2011, czyli w sumie ponad 2,5 mln pasażerów.
 

Źródło: Katowice Airport
comments powered by Disqus