Katowice Airport: Statystyki - styczeń 2012

Katowice Airport

W minionym miesiącu w Katowice Airport o 2,2% wzrósł ruch regularny w ramach, którego obsłużono 125 244 pasażerów, natomiast o 15,6% spadło zainteresowanie ruchem charterowym w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. Wynika to głównie z mniejszego zainteresowania wyjazdami do Egiptu. W ruchu charterowym odprawiono 16 418 podróżnych. W sumie zatem, w styczniu br. odprawiono 141 907 pasażerów, to jest o 3,2% mniej niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

Pomimo niewielkiego styczniowego spadku ruchu pasażerskiego, Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze SA podtrzymuje swoje prognozy na rok 2012, które zakładają osiągniecie w Katowice Airport poziomu 2,7 mln pasażerów. W 2011 roku odprawiono ponad 2,5 mln podróżnych.

W tym roku siatka połączeń regularnych i czarterowych pyrzowickiego lotniska cały czas będzie się rozszerzać.

W sezonie wiosna/lato obejmie 33 trasy regularne (wiosna/lato 2011 - 27 tras) i 43 połączenia czarterowe (wiosna/lato 2011 - 36 tras). Od marca br. z Pyrzowic zacznie operować nowy przewoźnik, linia SAS, która otworzy połączenie do Kopenhagi, a na początku kwietnia linia lotnicza Wizz Air uruchomi trasę do norweskiego Stavanger. Ponadto w połowie lutego linia lotnicza Sky Airlines uruchomi rejsy w formule czarter-mix* z Katowic do tureckiej Antalyi. Loty realizowane będą raz w tygodniu, w soboty.

Źródło: Katowice Airport
comments powered by Disqus