Przejdź do treści
Lotnisko Dvůr Králové nad Labem (fot. akdk.cz)

Zawody szybowcowe "23 rocznik Pucharu Safari" w Czechach

Za Karkonoskim Stowarzyszeniem Szybowcowym przekazujemy informację o zliżających się zawodach szybowcowych pn. 23 rocznik Pucharu Safari, które są tradycyjnie zorganizowane na lotnisku aeroklubu Dvůr Králové nad Labem (LKDK), Czechy.

Przyjazd uczestników w sobotę 27 czerwca a wyjazd też w sobotę 11 lipca. Konkurencje będą rozgrywane w dniach od 28 czerwca do 10 lipca 2020 r. Ze względu na dużą rozpiętość właściwości lotnych szybowców od LS 8 przez Jantary, Cirrusy, Blaniki do PW 5, zawody są rozgrywane w trzech klasach:
– Nieoficjalne Mistrzostwa Czech w klasie dwumiejscowej – monotyp i tylko Blanik.
– Klasa Club – bez wody o współczynniku wg CZIL do 107 gdzie Jantar Std. 3 itp. ma współczynnik 100
– Klasa Kombi /woda/ – o współczynniku pow. 107 np. LS 8 (18), DuoDiscus, Discus z wodą, ASW 20 itp.

W zawodach osobno punktuje się każdego zawodnika, który wystartował do konkurencji. Daje to możliwość udziału większej ilości pilotów na jednym szybowcu, choć każdy jest punktowany osobno do rankingu IGC. Sportowo grid, brefing, 5 do 6 holówek na 5-tkę. Teren na południe od Karkonoszy bardzo dobry termicznie a lotniska i lądowiska w zasięgu wzroku co kilkanaście km. Trasy 300 do 500 km to normalka. Oprócz doskonałej organizacji sportowej zadbano też o tak potrzebne dodatki do codziennego życia. Bar na lotnisku z jedzeniem i tradycyjnym w Czechach piwem, każdego ranka zjawi się piekarnio-cukiernia a trzy razy w tygodniu wg zapotrzebowania przyjedzie sklep z wyrobami mięsnymi do bezpośredniego spożycia lub na wieczornego grila. Rano do basenu i na start. Koszty uczestnictwa w zawodach poniżej naszych krajowych. To wyjaśnia dlaczego na zawody przyjeżdzają całe rodziny – opisują zawody przedstawiciele Karkonoskiego Stowarzyszenia Szybowcowego.

W zależności od umiejętności i zgłoszeń piloci na miejscu otrzymają fachową pomoc od KSS. Jeżeli planujesz przyszłościowo latanie na zawodach, chcesz się pościgać, czy potrenować to zgłoś się. Super jazda gwarantowana – zachęcają.

Informacja o zawodach została umieszczona na stronach www.gliding.cz/souteze/2020/safari/

Zgłoszenia online w dziale /Přychlašká/

FacebookTwitterWykop

Nasze strony