Przejdź do treści
Wiosenny Obóz Przelotowy „GCC PRIEVIDZA" (fot. KSS Jeżów)

Wiosenny Obóz Przelotowy „GCC PRIEVIDZA 2018”

Na lotnisku w Prievidzy (Słowacja) po raz czwarty zostanie zorganizowany Wiosenny Obóz Przelotowy „GCC PRIEVIDZA 2018” w dniach 12-20.05.2018 r., równolegle z zawodami szybowcowymi RZS w klasie klub A. Organizatorami imprezy są: Karkonoskie Stowarzysznie Szybowcowe oraz Aeroklub Żar.

Regionalne Zawody Szybowcowe GCC będą liczone zarówno w klasyfikacji krajowej, jak też FAI.

Celem obozu jest zapewnienie pilotom zainteresowanym nauką i doskonaleniem w lataniu w terenie górzystym możliwości podpatrywania zaawansowanych zawodników, a zaawansowanym w lataniu w górach swobodnego treningu, bez konieczności rywalizacji zawodniczej. Piloci, którzy nie latali zawodniczo, będą mogli zapoznać się z całą „kuchnią” zawodów, co ułatwi im podjęcie decyzji o lataniu zawodniczym w przyszłości.

Aby wprowadzić niezobowiązujący element rywalizacji, w 2018 roku organizatorzy spróbują dokonać klasyfikacji dokonań uczestników obozu, którzy będą proszeni o umieszczanie swoich logów na stronach OLC Aerokurier, lub GCUP.cz (to jeszcze będzie uzgodnione). Najlepszy pilot otrzyma nsgrodę.

W 2017 r. piloci uczestniczący w GCC PRIEVIDZA 2017 przelecieli 44 000 km, zdobywając 5 diamentów FAI za loty 300 i 500km.

Jak jest to zwykle praktykowane na obozach KSS, organizatorzy postarają się o zapewnienie szkolenia teoretycznego, a także praktycznego, poprzez wykładanie tras zależnie od stopnia zaawansowania pilota, oraz loty na dwusterze, wraz z instruktorem. Organizatorzy nie stawiają wymagań dotyczących wyszkolenia, lecz zachęcają do uczestnictwa pilotów którzy sądzą, że podołają wyzwaniom związanym z lataniem w terenie górskim. W rejonie Prievidzy możliwe są trasy w terenie pokrytym wzgórzami, a także górskie w Małej i Wielkiej Fatrze, Beskidach, Tatrach Niskich i Wysokich. Tereny do lądowania to licznie rozsiane lotniska oraz wielkie pola, do których łatwo dolecieć z gór. Aeroklub Prievidza posiada ograniczone możliwości hangarowania szybowców, dlatego przyjazd z szybowcem drewnianym trzeba uprzednio uzgodnić.

Więcej informacji, a także zapisy na zawody oraz obóz na stronie www.gcc2018.pl

FacebookTwitterWykop

Nasze strony