Wiosenny Obóz Przelotowy „GCC PRIEVIDZA 2017”

Wiosenny Obóz Przelotowy „GCC PRIEVIDZA" (fot. KSS Jeżów)

Na lotnisku w Prievidzy (Słowacja) po raz trzeci zostanie zorganizowany Wiosenny Obóz Przelotowy „GCC PRIEVIDZA 2017” w dniach 13-21.05.2017 r., równolegle z zawodami „GCC AŻ-KSS PRIEVIDZA 2017” w klasie 18-metrowej, oraz Klub A.

Celem obozu jest zapewnienie pilotom zainteresowanym nauką i doskonaleniem w lataniu w terenie górzystym możliwości podpatrywania zaawansowanych zawodników, a zaawansowanym w lataniu w górach swobodnego treningu, bez konieczności rywalizacji zawodniczej. Piloci, którzy nie latali zawodniczo, będą mogli zapoznać się z całą „kuchnią” zawodów, co ułatwi im podjęcie decyzji o lataniu zawodniczym w przyszłości.

Jak jest to zwykle praktykowane na obozach KSS, organizatorzy postarają się o zapewnienie szkolenia teoretycznego, a także praktycznego, poprzez wykładanie tras zależnie od stopnia zaawansowania pilota, oraz loty na dwusterze, wraz z instruktorem. Organizatorzy nie stawiają wymagań dotyczących wyszkolenia, lecz zachęcają do uczestnictwa pilotów którzy sądzą, że podołają wyzwaniom związanym z lataniem w terenie górskim. W rejonie Prievidzy możliwe są trasy w terenie pokrytym wzgórzami, a także górskie w Małej i Wielkiej Fatrze, Beskidach, Tatrach Niskich i Wysokich. Tereny do lądowania to licznie rozsiane lotniska oraz wielkie pola, do których łatwo dolecieć z gór. Aeroklub Prievidza posiada ograniczone możliwości hangarowania szybowców, dlatego przyjazd z szybowcem drewnianym trzeba uprzednio uzgodnić.

Więcej informacji na stronie www.kssjezow.pl oraz www.gcc2017.pl

Źródło: Karkonoskie Stowarzyszenie Szybowcowe
comments powered by Disqus