Wykład – Skrzydła niepodległości 1918

Wykład – Skrzydła niepodległości 1918

KAGERO Publishing, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie oraz Fundacja Historia i Współczesność serdecznie zapraszają na wykład prof. Andrzeja Olejki „Skrzydła niepodległości 1918".

Wykład jest kontynuacją cyklu spotkań poświęconych historii lotnictwa polskiego zorganizowanych z okazji 100-lecia lotnictwa polskiego przypadającego na rok 2018. Pomysł spodobał się i organizatorzy trafili w marcu z wykładem nie tylko do PWSZ w Chełmie, ale także do Świdnika.

Spotkanie odbędzie się 22 marca 2017 r.:
o godzinie 13:30 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chełmie, ul. Pocztowa 54, budynek c, aula 113.
o godzinie 18:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku, al. Lotników Polskich 24, sala kameralna.

Wstęp wolny !


Andrzej Artur Olejko (ur. w 1963 r. w Brzozowie) – historyk, doktor habilitowany, prof. WSOSP, specjalizujący się w historii wojskowości i problematyce lotniczej, wykładowca historii  w Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie – „Szkole Orląt", kierownik Zakładu Historii i Wychowania Patriotycznego. Jest również wykładowcą w Państwowej Wyższej Szkole Techniczno-Ekonomicznej im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu.

Wraz z red. Jerzym Pasierbem na falach „Polskiego Radia Rzeszów" prowadzi cykliczny program „Bitwy, Kampanie, Militaria". Jest również twórcą cyklu programowego „Zakamarki Przeszłości" ukazującego się od 2007 r. w TVP Rzeszów oraz członkiem Stowarzyszenia Kolekcjonerów „Ziemia Pucka" i Stowarzyszenia Morskiego Dywizjonu Lotniczego w Pucku. Autor, współautor, redaktor i współredaktor wielu artykułów i pozycji książkowych.

Źródło: KAGERO Publishing
comments powered by Disqus