Lotniczy Dzień Dziecka w Aeroklubie Lubelskim i Radawiec Fly In – Zlot samolotów GA

Stinson 108 (fot. Kagero Publishing)

Pierwszego czerwca br. w Radawcu na lotnisku Aeroklubu Lubelskiego odbędzie się rodzinny piknik charytatywny Lotniczy Dzień Dziecka. Jest to impreza niekomercyjna, niebiletowana. – Każdy kto odwiedzi nas w godzinach 10:00–18:00 będzie mógł nie tylko przyjrzeć się codziennemu życiu aeroklubu ale też spotkać i porozmawiać z pilotami samolotów turystycznych i historycznych, które przylecą do Radawca z całej Polski – zachęcają organizatorzy.

W tym samym czasie co festyn rodzinny odbywa się I Ogólnopolski Zlot Samolotów GA. Przyloty zaczynają się już 31 maja od godziny 15:00. O godzinie 18:30 planowana jest integracyjna kolacja na lotnisku. Na uczestników czekają dwuosobowe pokoje zarezerwowane w hostelu w centrum Lublina. Uczestnicy biorą udział w zlocie na własny koszt organizatorzy pomagają w logistyce i przygotowują dla chętnych rajd po Lubelszczyźnie oraz zawody na celność lądowania. Zapewniają też posiłek wieczorny i obiad w dniu 1 czerwca.

Będzie można zostać do niedzieli i wziąć udział w nocnym życiu Lublina. Będzie się działo, gdyż weekend 1-2 czerwca odbywa się w Lublinie NOC KULTURY.

Na lotnisku w Radawcu można kupić paliwo lotnicze oraz samochodowe w pobliskiej stacji paliw.

Uczestników zapraszamy do wzięcia udziału w zbiórce pieniędzy na zakup pompy infuzyjnej objętościowej dla pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie – mówią organizatorzy.

Pomysłodawcą zbiórki na sprzęt medyczny jest Ryszard Majewski redaktor Radia Lublin. Cel skonkretyzowała Agnieszka Osińska związana z Towarzystwem Przyjaciół Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie a w organizacji zbiórki pomaga pani Magda Fijołek z Fundacji w Dobrych Rękach.

Za organizację wydarzenia odpowiada Kagero Publishing Sp z o.o. inicjator Radawiec Fly In i Lotniczego Dnia Dziecka oraz Aeroklub Lubelski, który wystąpi w podwójnej roli – organizatora i gospodarza.

Radawiec odwiedzą samoloty historyczne a także goście specjalni – piloci, którzy nie wezmą udziału w Zlocie ale przylecą do Radawca, aby chociaż na chwilę spotkać się z dziećmi oraz wziąć udział w akcji charytatywnej.

Aby wziąć udział w rajdzie należy wypełnić formularz  umieszczony  na stronie  www.eventylotnicze.eu

W razie pytań organizatorzy proszą o kontakt:
– Damian Majsak tel. 609 543 927, kagero@kagero.pl
– Adam Gruszecki tel. 603 563 064


Przeczytaj również:
Radawiec FLY IN, czyli Ogólnopolski Zlot Samolotów General Aviation na lotnisku Aeroklubu Lubelskiego

Źródło: KAGERO Publishing
comments powered by Disqus