I Ogólnopolski zlot samolotów GA w Radawcu 31.05–01.06.2019

Cessna F172H (fot. Kagero Publishing)

Trwają przygotowania do pierwszej edycji Ogólnopolskiego zlotu samolotów GA w Radawcu pod Lublinem, na lotnisku Aeroklubu Lubelskiego.

Po publikacjach w mediach branżowych bardzo szybko zgłosiło się kilkanaście załóg i zainteresowanie stale rośnie – mówi dyrektor Aeroklubu Lubelskiego. – Zloty, rajdy i wszelkie inne formy zorganizowanego latania cieszą się w Polsce coraz większą popularnością o czym może świadczyć choćby Lot Wschodniej Polski czy pierwszy w Polsce zlot śmigłowców na lądowisku w Kępie jaki odbył się 12 maja.

Lotnisko jest wałowane i koszone, przygotowywane są również tereny wokół pasa, gdyż równolegle ze zlotem będzie się odbywał rodzinny festyn charytatywny Lotniczy Dzień Dziecka.

Duże zainteresowanie pilotów naszą wspólną propozycją wynika z faktu, że brakuje w Polsce imprez dedykowanych pilotom. Środowisko  amatorów turystycznego latania na samolotach lekkich i ultralekkich stale się powiększa i pora to zauważyć – mówi Damian Majsak prezes Kagero Publishing inicjator i współorganizator Wydarzenia. – Chcemy stworzyć cykliczną imprezę, która będzie integrowała pilotów, będzie podnosiła ich umiejętności i przynosiła coraz więcej satysfakcji ze wspólnego latania na i po Lubelszczyźnie. Nie przypadkowo współpracujemy z Aeroklubem Lubelskim bo jest to jeden z najstarszych aeroklubów w Polsce, bardzo prężnie działający i znany z organizacji wielu lotniczych imprez sportowych.

Choć jest to pierwsza tego typu impreza w Radawcu organizatorzy liczą na dużą frekwencję gdyż tylko duża ilość samolotów i śmigłowców przyciągnie na lotnisko dużą publiczność co z kolei pomoże  zrealizować najważniejszy cel jakim jest zdobycie środków na zakup sprzętu medycznego dla pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.

Wśród organizatorów są rodzice, którzy mieli lub mają bardzo chore dziecko lub stracili swoje dziecko. Wiemy jak bardzo ważne jest wsparcie otoczenia i jak bolesna jest ludzka obojętność i poczucie bezradności i osamotnienia. Latamy dla siebie ale teraz mamy okazję polecieć też dla dzieci – mówi Damian Majsak.

Dlatego proponujemy wszystkim pilotom z całej Polski – weźcie udział w naszym charytatywnym przedsięwzięciu, jeśli nie możecie spędzić z nami weekendu przylećcie chociaż na kawę. To będzie wyjątkowy lot, który doda nam skrzydeł – dodaje Adam Gruszecki.

Na Facebooku już organizują się miłośnicy zabytkowych aut i wszystko na to wskazuje, że zlotowi samolotów będzie towarzyszył zlot starych samochodów.

Na pewno na wystawie statycznej zaprezentują się stare samoloty oraz nowoczesne samoloty i śmigłowce Lotniczej Akademii Wojskowej.

Czeka na Was poczęstunek w piątek i sobotę, trzymamy kilkanaście pokoi w hostelu położonym w centrum miasta abyście nie mieli problemów z noclegami.  Nie martwcie się o transport o paliwo, w ogóle się nie martwcie tylko przylatujcie! – zaprasza Karolina Sroka koordynatorka Wydarzenia.

Formularz zgłoszeniowy zlotu na stronie www.eventylotnicze.eu


Przeczytaj również:
Radawiec FLY IN, czyli Ogólnopolski Zlot Samolotów General Aviation na lotnisku Aeroklubu Lubelskiego
Lotniczy Dzień Dziecka w Aeroklubie Lubelskim i Radawiec Fly In – Zlot samolotów GA

Źródło: KAGERO Publishing
comments powered by Disqus