III Zawody Spadochronowe „SPEED STAR” Gliwice za nami

III Zawody Spadochronowe „SPEED STAR” Gliwice (fot. Antoni Witwicki)

Planowane do rozegrania spadochronowe zawody w wieloosobowej akrobacji spadochronowej w dniu 29.09.2018 r., zostały rozegrane. Piękna słoneczna pogoda była sprzymierzeńcem organizatorów i zawodników. III edycja Gliwickich Zawodów Spadochronowych SPEED STAR 2018 zakończyła się sukcesem. Była to jedna z największych tego typu imprez w kraju zorganizowanych w tym roku!

Do udziału w zawodach zgłosiło się sześć zespołów. – Dobra organizacja, sprawne sędziowanie, zaangażowanie skoczków, kierownika sportowego, pozwoliły na rozegranie trzech kolejek i zakończyć zawody przed zachodem słońca – mówi Beata Miącz-Pałka, dyrektor Aeroklubu Gliwickiego.

Zawodnicy skakali z wysokości 2500m i mieli do dyspozycji 25 sekund na tworzenie gwiazdy. Po jej utworzeniu, pozostały czas wykorzystywali na budowanie dotykowych wylosowanych figur, za które była przyznawana bonifikata czasowa.

 
Po lewej: Po kolejnym skoku. Po prawej: Ćwiczenie na ziemi przed kolejnym skokiem zawodnicy z Aeroklubu Rybnik.(fot. Antoni Witwicki)

Najlepsi uzyskiwali nawet pięć punktów bonifikaty, co świadczy o dobrym poziomie wyszkolenia. Trzeba przyznać że wszystkie drużyny walczyły z czasem   i osiągnięciem jak najlepszego wyniku, ale nie wszystkim to się udawało, niemniej zdobyte doświadczenie może procentować w następnych zawodach. Należy bardzo wysoko ocenić prace kamerzystów zespołów, a ich  materiał filmowy dostarczony komisji sędziowskiej, był podstawą oceny drużyny po oddzieleniu się od samolotu – mówi Jan Isielenis, kierownik szkolenia spadochroniarzy w gliwickim klubie i kierownik sportowy zawodów.

Tego dnia wykonano ponad sto skoków z klubowego samolotu An-2 (słynnego gliwickiego Antka). Wszyscy skoczkowie lądowali na lotnisku celnie i bezpiecznie. Pracą Komisji Sędziowskiej kierował Ryszard Koczorowski.

III Zawody Spadochronowe „SPEED STAR” Gliwice wygrał zespół "Szybkie Szakale" w składzie: Bartłomiej Ryś, Krzysztof Szawerna, Mariusz Bieniek, Joachim Hatko, Dominik Grajner. Kamerzystą zespołu był Szymon Szpitalny.

Pełne wyniki III Zawodów Spadochronowych „SPEED STAR” Gliwice można zobaczyć tutaj (LINK)

 
Miesca na podium zajęte. Dyplom w ręku, zadowolenie i uśmiech w finale. (fot. Antoni Witwicki)

Wręczenie dyplomów i upominków, wykonanie pamiątkowej fotki wykonanej przez sympatyka Sekcji Spadochronowej Antoniego Witwickiego, były ostatnim punktem zawodów „SPEED STAR 2018”.

Do zobaczenia za rok, jedni będą bronić zajętych miejsc na podium inni walczyć o miejsce na podium, sportowa rywalizacja zawsze mile widziana a organizatorzy zapewniają  miłą atmosferę i dobre wspomnienia z pobytu w Aeroklubie Gliwickim.


Wszyscy uczestnicy zawodów w obiektywie Antoniego Witwickiego

Więcej zdjęć Antoniego Witwickiego z imprezy można zobaczyć TUTAJ.

Źródło: Jan Isielenis
comments powered by Disqus