Zmarł John Baker, były prezes AOPY

clip_image002.jpg
10 marca, w Angier, w stanie Północna Karolina, po długotrwałej chorobie zmarł John Baker, były prezes Stowarzyszenia Pilotów i Właścicieli Statków Powietrznych AOPA. Baker piastował najwyższe stanowisko od 1977 do 1991 r. Przed przejęciem przywództwa był dyrektorem departamentu lotnictwa ogólnego w Federalnej Administracji Lotnictwa USA (FAA), jak również pilotem w Siłach Powietrznych Stanów Zjednoczonych.

Craig Fuller, obecny prezes AOPA, powiedział: „John Baker był zwolennikiem wolności latania. Jego pasja do lotnictwa i działania na rzecz ochrony interesów środowiska nigdy nie zanikły. Zaangażowaniem i energią wzmocnił pozycję general aviation, co miało trwały wpływ na naszą branżę.”

Phil Boyer, prezes AOPY, który pełnił tę funkcję pomiędzy Bakerem, a Fullerem, stwierdził, że „John Baker był prawdziwym uosobieniem pilota. Przebojowością zaszedł na najwyższe stanowiska w szeregach lotnictwa ogólnego, przemyśle i administracji. Baker był przywódcą, który przekształcił organizację w jedno z najbardziej wpływowych stowarzyszeń.” Uroczystości pogrzebowe odbędą się 14 marca w domu pogrzebowym Bryan-Lee, w Angier.

Przetłumaczono na podstawie artykułu w ganews
 

Źródło: Internet
comments powered by Disqus