Przejdź do treści
Rondo im. Jerzego Wojnara w Warszawie, źródło: Google
Źródło artykułu

Zeppelin pojawi się na Okęciu

Zeppelin i balon to najbardziej nietypowe statki powietrzne, które pojawią się na Okęciu 5 i 6 października. Towarzyszyć im będą też: szybowiec, klasyczny dwupłatowiec, śmigłowiec i paralotnia. Ten niecodzienny zestaw latających pojazdów wyląduje na rondzie im. Jerzego Wojnara u zbiegu Al. Krakowskiej z ul. Hynka i ul. Łopuszańską. A to wszystko dzięki współpracy Stowarzyszenia na rzecz kultury młodzieżowej Aktywacja z Urzędem Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy.

To właśnie dzięki współpracy dzielnicowego Urzędu i stowarzyszenia „Aktywacja” narodził się pomysł by szare filary jednej z centralnych części dzielnicy ozdobić różnymi statkami powietrznymi. W 83 rocznicę urodzin Jerzego Wojnara, trzykrotnego rekordzisty świata w szybownictwie oraz w 55 lat od śmierci Franciszka Hynka wybitnego pilota balonowego, jedna z centralnych części Okęcia nabierze nowych lotniczych rumieńców. Graffiti przedstawiające przemierzające przestworza sterowce, balony czy paralotnie wymaluje młodzież z dzielnicy Włochy pod czujnym okiem instruktorów z Clubu Zioma Janka (placówki wsparcia dziennego prowadzonej przez Stowarzyszenie Aktywacja). Warto dodać, że przygotowania do pracowitego weekendu zaczęły się od wcześniejszych zajęć Street Artowych, w trakcie których przygotowano szablony zarówno chmur jak i szybujących w przestworzach: zeppelina, balonu, samolotu, śmigłowca, szybowca i paralotni.

Cała akcja nie mogłaby się odbyć bez zgody Zarządu Dróg Miejskich, a także wsparcia firmy Keller, która udostępniła niezbędne do realizacji projektu rusztowania.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony