Uniwersytet w Daytona Beach otwiera kierunek „obsługa samolotów bezzałogowych”

Embry_riddle Aviation Univeristy

Uniwersytet Embry-Riddle Aeronautical w Daytona Beach, na Florydzie planuje jesienią bieżącego roku otworzyć kierunek studiów o specjalizacji "Unmanned Aircraft Systems". Program obejmie naukę zasad działania, wymogów serwisowania, a także użytkowania cywilnych i wojskowych bezzałogowych statków powietrznych UAV (Unmanned Aerial Vehicle). Po ukończeniu studiów - jak twierdzą władze uczelni - absolwenci zostaną zatrudnieni w charakterze operatorów UAV w Departamencie Bezpieczeństwa Wewnętrznego Stanów Zjednoczonych.

Zgodnie z przewidywaniami w 2012 roku, cywilne bezzałogowe statki powietrzne będą mogły rozpocząć operacje lotnicze. Przeszkodą w chwili obecnej jest brak zgody Federalnej Administracji Lotniczej USA (FAA) na dzielenie przestrzeni powietrznej z konwencjonalnymi maszynami. Laboratorium badawcze Embry-Riddle pracuje nad systemem wirtualnej rzeczywistości ruchu lotniczego, dzięki któremu studenci będą mogli latać na symulatorach bezzałogowych samolotów.

“Maszyny bezzałogowe mogą odbywać misje, które są niewykonalne lub zbyt niebezpieczne dla zwykłych samolotów,” twierdzi Ted Beneigh, który zainicjował nowy program akademicki w Embry-Riddle i dodaje “Na przykład, małych rozmiarów UAV wyposażony w czujniki audio i video może wlecieć przez okno do małego pomieszczenia, wspomagając w ten sposób akcje ratownicze lub siły bezpieczeństwa. W Kanadzie bezzałogowe konstrukcje rozmiaru modelu samolotu wykorzystywane są do lotów nad polami i oceny plonów, a w Japonii do nawożenia upraw.”

Czytaj więcej na: www.erau.edu

Tłumaczenie z generalaviationnews.

Źródło: Internet
comments powered by Disqus