Samolot Kestrel zadebiutował na targach Sun‘n’Fun

Kestrel Turboprop

Na targach lotniczych Sun’n’Fun, odbywających się w Lakeland, na Florydzie, firma Farnborough Aircraft zaprezentowała prototyp samolotu Kestrel. Wystawiona maszyna, jest jednosilnikową turbośmigłową konstrukcją, która według przedstawiciela firmy ma mieć większy zasięg, prędkość i bardziej użyteczny udźwig niż inne samoloty tej klasy. Brytyjski producent znany jest z kooperacji z nieistniejącą już Epic Aircraft.

Farnborough Aircraft podpisał z firmą Epic Aircraft umowę na wykonanie prób aerodynamicznych modelu Epic LT, ale współpraca zakończyła się w 2005 roku. Podczas gdy Epic rozwinął konstrukcję do samodzielnego złożenia LT. Farnborough, po rozwiązaniu prawnych problemów, stworzył model Kestrel, który jest 27 procent większy niż LT.

Adrian Morris, prezes Farnborough Aircraft powiedział, że „Kestrel zbudowany jest z tego samego rodzaju włókna węglowego co dwumiejscowy Liberty XL.” Firma, która została założona przez prywatnych przedsiębiorców, w nadchodzącym roku ma ogłosić zwiększenie finansowania projektu i rozpoczęcie procedury certyfikacyjnej, co może zająć około trzech lat.

Tłumaczenie z AvWeb

Prezentacja samolotu Kestrel:

Źródło: Internet
comments powered by Disqus