RANS S-6ELS na czasy kryzysu

RANS S-6ELS

Środowisko lotnicze jest zaniepokojone wzrostem cen lekkich samolotów sportowych (LSA), których koszt zakupu przekraczają często 140 000 dolarów. Największym winowajcą takiego stanu rzeczy jest różnica kursu pomiędzy dolarem i euro. Inne czynniki obejmują utratę wartość pieniądza w czasie i wolę posiadania przez kupujących najwyższej klasy paneli przyrządów i funkcji.

Niższe koszty siły roboczej w krajach Wschodniej Europy sprawiły, że przez pewien okres amerykańscy producenci stali się mniej konkurencyjni. Popularny dostawca zestawów w Ameryce, firma RANS (ponad 4000 dostarczonych egzemplarzy) oferuje model S-6ELS za 63 000 dolarów, co odpowiada wartości 53 500 dolarów w 2004 roku, kiedy wprowadzono nową zasadę, dotyczącą kosztu Flight Design CT.

S-6ELS jest wyposażony w silnik Rotax 912 o mocy 80-koni mechanicznych i analogowy panel. Dla zamożniejszych klientów przygotowano wersję „deluxe” z mocniejszą jednostką napędową Rotax 912S o mocy 100 koni mechanicznych, z 3-łopatowym śmigłem, radiem Icom, interkomem, ogrzewaniem kabinowym, większymi oponami i podwójnymi hamulcami hydraulicznymi. Cena tej opcji to 69 995 dolarów i może wzrosnąć w przypadku dodania autopilota, szklanych wyświetlaczy i innych dodatków.

Przetłumaczono z www.generalaviationnews.com

Źródło: Internet
comments powered by Disqus