Pokładowy Internet dla samolotów biznesowych

Internet w samolocie

Na konwencji Aircraft Electronics Association, która odbyła się w dniach 6-10 kwietnia, w Orlando, na Florydzie, firma Aircell ogłosiła, iż w niedługim czasie wprowadzi usługę „pay-as-you-go”, która zwiększy dostępność Internetu na pokładach samolotów biznesowych. Obecnie korzystając z sieci należy uiszczać zryczałtowaną miesięczną opłatę, która dla wielu klientów jest niekorzystna.

"Użytkownicy którzy z Internetu korzystają niewiele lub sporadycznie, docenią pełny dostęp do sieci w ramach Aircell," powiedział dyrektor zarządzający firmy, John Wade. "Dodanie opcji płatności za 1MB do naszych obecnych taryf bez limitów, to jak dodanie a la carte menu do bufetu ‘zjesz ile chcesz’," dodał Wade.

W kontynentalnej części Stanów Zjednoczonych, Aircell korzysta z systemu naziemnych odbiorników i transmiterów dla zapewnienia szerokopasmowego połączenia, a poza granicami z systemu satelitarnego. Firma zaznacza, że oferowane urządzenia pokładowe są małe i lekkie, i rzeczywiście zapewniają szybkie połączenie.

Tłumaczenie z AvWeb.
 

Źródło: Internet
comments powered by Disqus