Pokazy grupy akrobacyjnej "Żelazny" w Korei Południowej

"Żelazny" na Sacheon Aerospace Expo 2008

Grupa „Żelazny” jest ewenementem w porównaniu do innych zespołów akrobacyjnych. Latają na różnych typach maszyn (Z526F, Z526AFS, Z50). Czyni to ich pokazy jeszcze bardziej atrakcyjnymi. Te wszystkie zalety zauważyli organizatorzy targów Sacheon Aerospace Expo 2008 w Korei Południowej zapraszając ich na pokazy, które mają się odbyć w dniach 23-26 października.

Na zaproszenie organizatorów Sacheon Aerospace Expo 2008, grupa akrobacyjna Żelazny  już dziś wybiera się w ślad za płynącymi tam od początku września trzema samoltoami Zlin-50 do Korei Południowej, gdzie zgodnie z umową jest zakontraktowanych 8 pokazów. Przedstawienie odbędzie  się w dniach 23-26 października 2008r. Do Korei wylatuje dziś 10 osobowa ekipa, wrócą z końcem października.

W dniach 19-22 i 26-27 sierpnia na lotnisku Aeroklubu Ziemi Lubuskiej w Przylepie zdemontowano samoloty Zlin-50. To pierwszy w historii naszego kraju tak kompleksowy demontaż tych samolotów. Było to niezbędne do wysłania sprzętu drogą morską do Korei. Samoloty zmieściły się w dwa kontenery i ruszyły w podróż już półtora miesiąca temu. Sprzęt wróci dopiero w styczniu 2009r.

Fragment treści artykułu zaczerpnięto ze strony aviation.net.pl , autorstwa pana Sebastiana Szatyłowicza.
 

Źródło: Internet
comments powered by Disqus

Komentarze

Wrócili cali i zdrowi :-))

Dzieki sympatyczny kolego! Pozdrawienia z Sacheon!

Wspaniale Koledzy!!!Wracajcie szczęśliwie!