Para Rudniki: Navcomm zaprezentuje prototyp nowego radia

Navcomm specjalizuje się w awionice lotniczej

Nowe radio lotnicze NC55A pokaże firma Navcomm na Targach Lotnictwa Lekkiego Para Rudniki w ostatni weekend maja br. na lotniku Aeroklubu Częstochowskiego. Trwają ostatnie testy tego sprzętu, który będzie w sprzedaży jeszcze w tym sezonie.

– To kompilacja doświadczeń z poprzednich modeli łącząca najnowszą technologię z prostą, intuicyjną obsługą. To radio powinno zadowolić nawet najbardziej wybrednych użytkowników i pozwolić im jeszcze bezpieczniej uprawiać sporty lotnicze – mówi Andrzej Kijewski, właściciel Navcomm.

Firma ta działa w Polsce od 1997 roku. Specjalizuje się w produkcji awioniki lotniczej, głównie sprzętu do komunikacji i nawigacji lotniczej. Produkuje słuchawki lotnicze, radiostacje, laryngofony, interkomy, kaski ochronne wyposażone w zestawy do łączności, analogowe przyrządy do nawigacji lotniczej oraz przeróżne akcesoria.

Pomysł na biznes pojawił się w trakcie szkolenia do licencji pilota samolotowego, a w jego realizacji pomogło wieloletnie doświadczenie w branży audio.

– Na sprzęt lotniczy patrzyłem jako użytkownik. Doszedłem do wniosku, że jest sporo rzeczy, które można zmienić i które ułatwią komunikację, poprawią jakość sprzętu – mówi właściciel Navcomm.

Firma funkcjonuje kilkanaście lat i ma ugruntowana renomę. Ale – jak przyznaje jej szef – branża, w której działa, jest ciągle niszowa.

– To specyficzny, niewielki rynek. W Polsce jest zarejestrowanych tylko około 1.000 samolotów, a szkolenie lotnicze kończy corocznie zaledwie kilkadziesiąt osób – podkreśla Andrzej Kijewski. – Od lat rozwijamy więc także sprzedaż zagraniczną. Współpracujemy z dystrybutorami w Czechach, na Słowacji, Litwie, ale dostawy naszego sprzętu idą także do Niemiec, Skandynawii, wielkiej Brytanii czy nawet Islandii. Systematycznie staramy się również poszerzać naszą działalność o kolejne obszary sportów popularnie zwanych ekstremalnymi do uprawiania których wymagana jest łączność radiowa. Przykładem niech będą rajdy samochodowe, wszelkiego rodzaju gry militarne czy sporty motorowodne.

 Wszystkie oferowane produkty – jak zaznacza wytwórca – są objęte 3-letnią gwarancją realizowaną: od drzwi do drzwi.

– Bardzo zależy nam na zadowoleniu naszych klientów, dlatego wielki nacisk kładziemy na  obsługę serwisową zarówno w zakresie gwarancji jak i pogwarancyjną. Myślę, że wychodzi nam to całkiem nieźle, bo z ogólnej liczby ponad 10 tysięcy indywidualnych użytkowników zarejestrowanych w bazie firmy  wielu wróciło do nas po kolejny sprzęt  – zapewnia Andrzej Kijewski.

Firma stara się również aktywnie wspierać rozwój sportów lotniczych w Polsce. Jest sponsorem Kadry Narodowej PPG Aeroklubu Polskiego oraz Polskiego Stowarzyszenia Paralotniowego. Nie powinno wiec dziwić, że większość członków polskiej kadry narodowej wybrało do latania sprzęt z logo Navcomm. Firma uczestniczy także jako fundator nagród w wielu corocznych imprezach lotniczych.

Producent wystawi swój sprzęt na Targach Lotnictwa Lekkiego Para Rudniki, które odbędą się w dniach 25-26 maja tego roku na lotnisku Rudniki Aeroklubu Częstochowskiego. (wik)

Źródło: Para Rudniki

Źródło: Internet
comments powered by Disqus