Niedzielny Piknik Lotniczy w Świebodzicach za nami

Niedzielny Piknik Lotniczy w Świebodzicach, fot. Urząd Miejski w Świebodzicach

Niedzielny Piknik Lotniczy w Świebodzicach to już trzecia edycja tej wyjątkowej imprezy. Na Lądowisku Gminnym znów wylądowały samoloty, skoczkowie spadochronowi, były także wozy bojowe i sporo zabaw dla najmłodszych.

Aura pokrzyżowała nieco plany, ale większość zapowiadanych atrakcji się odbyła. Piknik otworzył burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz - wyjątkowo i z fasonem, bo wystrzałem z moździerza. Uczestników pikniku powitał także prezes Towarzystwa Lotniczego w Świebodzicach Grzegorz Glegoła.

Odwiedzający lądowisko mogli obejrzeć z bliska samoloty i szybowce, zajrzeć do wnętrza wozów bojowych z Muzeum Broni i Militariów w Witoszowie; spore zainteresowanie wzbudziły skoki spadochronowe i pokazy modeli latających w wykonaniu sekcji modelarskiej działającej przy Miejskim Domu Kultury. Przed publicznością zatańczyły także dziewczęta z grupy Gang the Funk. Po południu rozpoczęły się loty dla publiczności, co jest zawsze największą atrakcją pikniku.
Na nudę nie mogli także narzekać milusińscy, przygotowano dla nich liczne zabawy. Starsi mogli zmierzyć swoje siły np. w przeciąganiu liny. W tym roku zwyciężyła grupa pod wodzą burmistrza Bogdana Kożuchowicza, pokonując ekipę lotników.Nad zdrowiem uczestników pikniku czuwała Ochotnicza Grupa Ratownicza, która niedawno powstawała mieście, na szczęście ratownicy nie musieli wykorzystywać swoich umiejętności. Piknik był imprezą bezpieczną i profesjonalnie zorganizowaną. W sprawach organizacyjnych pomagała także Młodzieżowa Rada Miejska.

Organizatorami pikniku byli: Urząd Miejski w Świebodzicach i Towarzystwo Lotnicze w Świebodzicach. Już dziś zapraszamy na wakacyjną edycję imprezy - bawimy się w przedostatni (24-25 sierpnia) weekend sierpnia. Bawimy się aż dwa dni.Galeria zdjęć z imprezy

Źródło: Internet
comments powered by Disqus