Lotnictwo wojskowe w jednolitej europejskiej przestrzeni powietrznej

Lotnictwo wojskowe w jednolitej europejskiej przestrzeni powietrznej

Instytut Lotnictwa i Obrony Powietrznej zaprasza do udziału w sympozjum naukowym zatytułowanym: Lotnictwo wojskowe w jednolitej europejskiej przestrzeni powietrznej (SES). Sympozjum odbędzie się w dniu 26 marca 2013 r. w bloku nr 14 w auli im. gen. broni Józefa Kuropieski w godz. 8.30 – 13.30. Jest to druga edycja przedsięwzięcia, pierwsza odbyła się w ubiegłym roku. Głównym celem sympozjum jest wymiana wiedzy oraz doświadczeń w zakresie cywilno-wojskowej współpracy w zarządzaniu ruchem lotniczym.

Sympozjum podzielone będzie na dwa panele. W pierwszym omówione zostaną: stan wdrożenia programu SES ze szczególnym uwzględnieniem działalności ULC i PAŻP w tym zakresie, problematyka tworzenia Bałtyckiego Funkcjonalnego Bloku Przestrzeni Powietrznej (Baltic FAB) oraz funkcjonowania służby poszukiwania i ratownictwa lotniczego (ASAR) w przestrzeni SES. Drugi panel poświęcony będzie aspektom wojskowym programu SES. W jego ramach podniesione zostaną takie kwestie jak: uwarunkowania działań lotnictwa wojskowego w SES, współpraca cywilno-wojskowa, szkolenie wojskowych kontrolerów ruchu lotniczego, wojskowa służba ruchu lotniczego oraz współużytkowanie lotnisk wojskowych przez lotnictwo cywilne.

Sympozjum będzie stanowić forum dyskusji przedstawicieli cywilnych i wojskowych instytucji i organizacji lotniczych zaangażowanych w proces implementacji prawodawstwa Single European Sky w Polsce. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele: Ministerstwa Obrony Narodowej, Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, Dowództwa Sił Powietrznych, Urzędu Lotnictwa Cywilnego, Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych oraz Szefostwa Służby Ruchu Lotniczego SZ RP.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w sympozjum.

Kontakt:
dr Telesfor Marek Markiewicz m.t.markiewicz@aon.edu.pl
mgr Agnieszka Kosmała a.kosmala@poczta.aon.edu.pl

Źródło: http://www.aon.edu.pl/

Źródło: Internet
comments powered by Disqus

Komentarze

Extra info, z kategorii musztarda po obiedzie. No, ale jednocześnie takie info ,,uczciwie stawia sprawę'' (jak to zwykł mawiać płk Poznański w serialu Dom). Aula gen. Kuropieski taka mała nie jest i wielu chętnych mogłaby pomieścić, ale widać impreza była dla swoich i dla tych bardziej godnych. Zresztą nie pierwsza to impreza z kategorii ,,świadomie dziwnych'', bo również dzisiaj pewien ubezpieczyciel w interesie własnym i swojej firmy robił w centrum WAW ,,kameralne seminarium'' z udziałem władz lotniczych. Pewnie teraz będzie jemu i jego firmie jeszcze ,,bardziej kameralnie'' na rynku ubezpieczeń lotniczych. Zdaje się, że takie coś, to kiedyś było określane mianem sprytnych kombinacji, a teraz to się nazywa ,,innowacja''!