LOT Aircraft Maintenance Services Sp. z o.o. podpisała umowę z BA CityFlyer na obsługę techniczną samolotów typu Embraer

LOT Aircraft Maintenance Services

W dniu 20 grudnia 2013 roku Spółka LOT Aircraft Maintenance Services podpisała umowę z brytyjskim przewoźnikiem BA CityFlyer Ltd. na obsługę techniczną samolotów.

Umowa została zawarta na okres 14 miesięcy z możliwością przedłużenia. Obejmuje prace w zakresie: planowanych i nieplanowanych przeglądów bazowych typu C, a także przeglądów niższego rzędu (A i B), jak również usuwania usterek w trybie AOG (Aircraft on Ground), dodatkowych prac związanych w wymianą silników, APU (Auxiliary Power Unit - pomocnicza jednostka mocy ), podwozia, napraw strukturalnych, badań nieniszczących (NDT), działań w zakresie wyznaczania środka ciężkości samolotu, konserwacji zewnętrznych powłok lakierniczych samolotu (działania prowadzące do oszczędności w zużyciu paliwa oraz naprawy estetyki zewnętrznej). Nowy kontrakt obejmuje flotę samolotów typu Embraer E-Jet (modele E170 i E190).

BA CitiFlyer Ltd. to brytyjskie linie lotnicze z siedzibą w Manchesterze. Spółka w 100% należy do brytyjskiego narodowego przewoźnika firmy British Airways. Operator zajmuje się głównie obsługą połączeń pomiędzy lotniskiem London City a miastami Europy Zachodniej. Loty wykonywane są w ramach połączeń British Airways.

Działalność Spółki LOTAMS jest skoncentrowana na obsłudze technicznej samolotów modeli Boeing, ATR, Airbus, Bombardier oraz Embraer, ale to właśnie obsługa tego ostatniego modelu wyróżnia LOTAMS na rynku MRO (Maintenance, Repair and Overhaul). W 2012 roku Spółka dołączyła do elitarnej grupy autoryzowanych centrów obsługowych Embraera. Certyfikat nadany przez EAI - Embraer Aviation International SAS, to potwierdzenie nie tylko wysokiej jakości obsługi oraz niskiego TATu (Turnaround Time – czas realizacji zlecenia), ale także możliwości osiągania nowych perspektyw biznesowych na konkurencyjnym rynku obsługi regionalnych samolotów cywilnych. Kontrakt z BACF jest ukoronowaniem konsekwentnej polityki biznesowej polegającej na pozyskiwaniu klientów z Europy Zachodniej oraz świata.

Adam Carson, Dyrektor BA Cityflyer powiedział: „Jesteśmy bardzo zadowoleni z podpisania umowy z LOTAMS na świadczenie usług w zakresie obsługi technicznej na naszej flocie samolotów typu Embraer E170 i E190, który nadal pozostaje jedną z młodszych flot w branży. LOTAMS posiada duże zaplecze infrastrukturalne w skład których wchodzą obszerne hangary oraz rozbudowany kompleks warsztatów, co oznacza że jest w stanie dostarczyć wysokiej jakości produkt i usługę wykonaną rzetelnie a zarazem szybko i sprawnie. "

Paweł Gontarczyk, Członek Zarządu, Dyrektor ds. Handlu i Rozwoju LOTAMS powiedział: „Podpisanie tej umowy jest kolejnym krokiem w budowaniu pozytywnego wizerunku naszej spółki na lokalnym, europejskim i światowym rynku MRO. Dzięki zaangażowaniu całego Zespołu pracowników LOTAMS oraz ciężkiej pracy związanej z kreowaniem nowych i ulepszaniem naszych aktualnych produktów, możemy od dziś zaliczać do grona naszych klientów tak renomowanego operatora lotniczego, jakim jest BA CityFlyer. Lotnictwo polskie i angielskie są historycznie związane ze sobą od prawie stulecia. Dla przykładu, obie linie lotnicze PLL LOT i British Airways współpracowały w latach 30-tych XX wieku przy obsłudze połączenia Warszawa - Londyn. Obaj przewoźnicy wykorzystywali także w tym czasie ten sam typ samolotu: Lockheed Electra. Umowa pomiędzy BACF i LOTAMS wpisuje się w te tradycje oraz tworzy podstawy do współpracy w przyszłości.”

Spółka LOTAMS jest dostawcą usług związanych z techniczną obsługą samolotów cywilnych, a także wojskowych. Spółka realizuje usługi w pełnym zakresie przeglądów bazowych i liniowych. Specjalizuje się również w usługach związanych z pełną estetyką samolotów (m.in. malowanie i oklejanie kadłubów oraz skrzydeł, estetyka wnętrza, wymiana oraz serwis foteli lotniczych) oraz obsługą warsztatową komponentów lotniczych. Szeroki wachlarz oferowanych usług zapewnia kompleksową obsługę, zgodną z oczekiwaniami klientów.

Siedziba Spółki jest zlokalizowana w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska Chopina w Warszawie. Na jej infrastrukturę składają się 4 hangary o łącznej powierzchni ponad 18 000 m2, mogące zmieścić 10 samolotów jednocześnie, a także nowoczesna przestrzeń magazynowa, spełniająca surowe wymogi obowiązujące w branży lotniczej.

Od momentu całkowitego wydzielania ze struktur PLL LOT S.A., Spółka LOTAMS konsekwentnie realizuje model biznesowy, mający na celu ugruntowanie swej pozycji na rynku międzynarodowym jako solidnego dostawcy usług.

LOTAMS ma nadane certyfikaty wystawione przez polskie jak i zagraniczne władze sprawujące nadzór nad lotnictwem cywilnym. Prócz certyfikatów lotniczych Spółka może się także pochwalić nagrodą „Najwyższa Jakość Quality International” w kategorii QI services – usługi najwyższej jakości, która została wręczona w roku 2013. Nagroda ta jest potwierdzeniem dostarczania usług najwyższej jakości zgodnie z firmowym sloganem „dbamy o każdy szczegół”. 

Źródło: Internet
comments powered by Disqus