Koniec akcji poszukiwawczej zaginionych członków załogi balonu

balon na niebie

Włoska Straż Przybrzeżna poinformowała, iż po sześciu dniach poszukiwań dwóch członków załogi amerykańskiego balonu, który 29 września zaginął nad Morzem Adriatyckim była zmuszona przerwać akcję. Richard Abruzzo i Carol Rymer Davis rywalizowali w Międzynarodowym Wyścigu Balonowym o puchar Gordona Bennetta, który rozpoczął się w 25 września w południowej Anglii.

Analiza danych radarowych wykazała, iż zanim utracono kontakt z napełnionym wodorem balonem, ten runął do morza z prędkością ok. 90 km/h w obszarze, gdzie występowały gwałtowne burze. Nie otrzymano żadnych sygnałów ELT lub innych świadczących o niebezpieczeństwie. Ratownicy przeszukali domniemany rejon katastrofy z łodzi, statków powietrznych i za pomocą podwodnego robota, ale nie znaleziono żadnego śladu mogącego pomóc zlokalizować lotników.

Po ogłoszeniu, że poszukiwania zostaną zakończone, żona Richarda Abruzzo, Nancy, powiedziała, że wraca do USA do dzieci, ale dodała, że jest przekonana, że akcja będzie kontynuowana w nieoficjalnej formie. "Przygotowując się do wyjazdu, czuję się uspokojona wiedząc, że jest to zaludniony obszar i admirał, z którym współpracujemy bardzo chce rozwiązać tę zagadkę," powiedziała. Richard Abruzzo był znakomitym baloniarzem, który w swojej karierze wygrał wiele wyścigów i nagród. Był synem Bena Abruzzo, członka załogi Double Eagle II, pierwszego balonu, który pokonał Atlantyk. Rymer Davis pochodzi z Denver, gdzie pracuje jako radiolog. Lotnicy wspólnie wygrali wyścig Gordona Bennetta w 2004 roku.

Tłumaczenie z AvWeb
 

Źródło: Internet
comments powered by Disqus